خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
بازرگاني پرشين پيشرانه
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۴۹:۴۲

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزيز و همراهان گرامي سايت . در اين نوشتار نحوه اتصال تلويزيون به ديوار را به صورت گام به گام خدمت شما عزيزان توضيح مي­­دهيم.در صورت وجود هر گونه سوال مي­توانيد با كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه تماس حاصل فرماييد.

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

نصب تلوزيون بر روي پايه ديواري- پرشين پيشرانه

نصب تلوزيون بر روي پايه ديواري- پرشين پيشرانه

مطالعات اخير نشان داده است كه  بيش از 70 درصد مردمي كه علاقه به نصب تلويزيون خود بر روي ديوار با استفاده از پايه ديواري را دارند در نهايت موفق به انجام اين كار نمي­شوند. اين امر كاملا قابل درك است چرا كه نصب تلوزيون با پايه ديواري در ابتدا پروسه ­اي بسيار سخت و پيچيده به نظر مي­رسد.

سوالات فراواني ذهن شما را براي نصب تلويزيون درگير خواهد كرد.

 • سوراخ كاري ديوار تلويزيون منزل يا محل كار امكان پذير است؟

 • با سيم و كابل­ هاي اضافي پشت تلوزيون چه بايد كرد؟

 • در صورت اشتباه در سوراخ كاري آيا راه بازگشتي هست؟

براي پاسخ به سوالات فوق و رسيدن به اين نتيجه كه نصب تلويزيون بر روي ديوار كار چندان پيچيده ­اي كه در ابتدا فكر ميكرديد نيست.

ادامه اين مقاله/ويديو را دنبال نماييد.

در گام اول شما نياز به خريد پايه تلويزيون ديواري داريد.

تقريبا تمامي تلويزيون­ هاي ال سي دي و ال اي دي استاندارد موجود در بازار ايران مانند تلوزيون ال جي ، سامسونگ ، سوني و … داراي سوراخ­هاي استانداردي به نام وسا براي نصب تلويزيون به صورت ديواري يا سقفي هستند . قبل از خريد پايه تلويزيون حتما به مشخصات فني پايه و شماره وسا آن دقت نماييد تا از يكسان بودن شماره وسا پايه با شماره وسا تلويزيون خود اطمينان حاصل نماييد.

راهنماي نصب تلويزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

پايه تلويزيون ديواري عموما به سه صورت ثابت، متحرك و پايه بازويي در بازار موجود است. در صورت استفاده از پايه تلويزيون متحرك مي­توانيد تلويزيون خود را در ارتفاعي بالاتر از حالت معمول نصب كرده و زاويه ديد خود را با توجه به تابش نور و در طول روز تنظيم نماييد.

در صورت استفاده از پايه تلويزيون بازويي زاويه و شعاع ديد تلويزيون را مي­ توانيد به ميزان قابل توجهي افزايش دهيد. مشكل ديگري كه اكثر مصرف كنندگان اداري و خانگي پايه تلويزيون با آن مواجهند سيم و كابل­هاي اضافي و پخش مابين تلويزيون و پريز يا رسيور هاي موجود است.

نحوه پوشاندن سيم ها پشت تلوزيون ديواري

نحوه پوشاندن سيم ها پشت تلوزيون ديواري

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

براي حل اين مشكل مي­توانيد از يك پك سوكت دار براي رد كردن كابل و سيم ­هاي تلويزيون استفاده نماييد.

پك سوكت دار سيم و كابل توكار تلوزيون ديواري

پك سوكت دار سيم و كابل توكار تلوزيون ديواري

حال كه صحبت از كابل شد اطمينان حاصل فرماييد كه تمامي كابل­ هاي مورد نياز مثل كابل HDMI ، كابل­هاي نوري ، كابل اينترنت و … مورد استفاده از استاندارد CL3 تبعيت مي­كنند . هر چند كه شما در حال حاضر شايد نياز به هيچ كابلي نداشته باشيد اما پيش بيني آينده را كرده و تمامي كابل ­هاي مورد نياز را قبل از نصب تلويزيون درون ديوار قرار دهيد.

با اين كار در صورت تعويض تلوزيون در آينده يا تغيير در كاربري ديگر نيازي به سيم و كابل كشي مجدد نخواهيد داشت. جهت نصب تلويزيون بر روي ديوار كناف به ابزار­هاي ذيل نياز خواهيد داشت:

 1. ابزاري براي يافتن استاد­هاي عمودي و افقي كناف:

اين ابزار در صورتي كه قصد نصب تلويزيون بر روي ديوار كناف را داريد از ملزومات اساسي نصب مي­باشد همان گونه كه اطلاع داريد ديوار­هاي كناف از سازه هاي فلزي گالوانيزه به نام استاد به عنوان مش­بندي سازه­ اي پشت كار و پنل­ هاي نازك گچي به عنوان ظاهر و رويه ديوار ساخته مي­شوند.

نصب تلوزيون با پايه ديواري بر روي ديوار كناف

نصب تلوزيون با پايه ديواري بر روي ديوار كناف

راهنماي نصب تلوزيون به ديوار كناف توسط پايه تلوزيون TV-JACK

پنل­ هاي گچي كناف ظاهر بسيار زيبايي داشته و به دليل پايين آوردن وزن سازه و ايمن نمودن ساختمان در برابر زلزله مزيت بالايي نسبت به سيستم­ هاي قديمي مانند ديوار آجري، بتني و … را دارند. هر چند وزن پايين ديوار گچي در حوادث طبيعي به عنوان مزيت قابل توجهي مطرح است ، اما اين مزيت نصب ادوات سنگين مانند تلويزيون، تابلو و … را بر روي ديوار كناف به امري نسبتا فني و پيچيده تبديل مي­كند.

در هنگام نصب تلوزيون بر روي ديوار كناف تمامي پيچ­ها حتما بايد بر روي استاد­هاي كناف(سازه ­ها) نصب شوند.

 1. متر

 2. مداد

 3. پيچ گوشتي

 4. دريل و مته مناسب با ديوار

 5. آچار مناسب جهت بستن پيچ­ ها

 6. دستگاه فرز مناسب جهت بريدن ديوار كناف

در گام بعد بايد ارتفاع مناسب نصب تلويزيون را مشخص كرد.

اين ارتفاع تابع عوامل مختلفي مي­باشد.

جهت اطلاع از آيتم ­هاي موئثر بر تعيين ارتفاع نصب تلويزيون بر روي ديوار مي­توانيد به بخش مقالات ما مراجعه فرماييد. در حالت كلي مركز تلويزيون بايد بعد از نشستن بر روي يك كاناپه تلويزيوني يا مبل جلو تلويزيون، صفحه تصوير بايد هم­سطح چشم شما باشد.

دستگاه تشخيص سازه كناف در واقع يك آهن رباي قوي متصل به مداري الكتريكي و يك چراغ ديمردار بوده و با نزديك شدن آهن ربا به سازه آهني شدت نور با توجه به شدت ميدان تغيير مي­كند. در صورتي كه به اين دستگاه دسترسي نداريد محل سازه را به صورت تقريبي با استفاده از يك آهن رباي قوي يا ضربه زدن به ديوار و دقت به ميزان پژواك صدا مي­توان تعيين كرد.

بعد از تعيين تقريبي مكان سازه جهت اطمينان تام از محل سازه ­ها، از يك ميخ كوچك  قبل از سوراخ كاري استفاده نماييد. با توجه به قرار گرفتن سوراخ­ ها به صورت كامل در پشت تلويزيون چندان نگران اشتباهات احتمالي نباشيد. پس از تعيين محل سازه­ هاي كناف با استفاده از شابلون پايه يا خود پايه مكان سوراخ­ها را بر روي ديوار و در نقاط تلاقي با سازه مشخص نماييد. هنگام تعيين نقاط سوراخ­ كاري دقت نماييد كه حتما پايه تراز باشد . جهت تراز نمودن صحيح پايه استفاده از خود پايه به جاي شابلون توصيه مي­شود. در صورت استفاده از پايه تلوزيون­هاي ديواري TV JACK خود پايه به صورت سر خود داراي تراز مي­باشد.

پايه تلوزيون ديواري تي وي جك به همراه تراز سر خود

پايه تلوزيون ديواري تي وي جك به همراه تراز سر خود

حتما از رول پلاك براي پيچ­ هاي تلويزيون استفاده كرده و قبل از نصب پيچ مناسب پايه ديواري با توجه به ابعاد تلوزيون را تهيه نماييد. نقاط مشخص شده بر روي ديوار را سوراخ كاري كرده و رول پلاك ها را درون سوراخ قرار دهيد. با توجه به تحمل گشتاور خمشي در پايه تلوزيون­هاي متحرك و جهت اطمينان مضاعف مي­توان پيچ­  هاي بالايي تلوزيون را قوي­تر انتخاب كرد. ( در صورت خريد از شركت پرشين پيشرانه  پيچ­هاي تمامي پايه تلوزيون­هاي شركت براي تحمل بار ماكزيمم طراحي شده و بدون اخذ اختلاف قيمت تقديم شما عزيزان مي­شود)

پس از سوراخ كاري ، رول پلاك­ ها را در ديوار قرار داده و پايه تلويزيون را بر روي ديوار فيكس نماييد. گام بعدي نصب پك سوكت دار براي رد كردن كابل­ و سيم­ هاي پشت تلوزيون است. مكان باكس بالايي پك مي­تواند دقيقا در قسمت وسط پايه تلويزيون باشد. امكان دارد در هنگام برشكاري با مسائل متفاوتي از جمله سازه كناف افقي اضافي، سيم و كابل داخل ديوار و …  مواجه شويد. در صورت مواجه با موردي مانند سازه كناف اضافي دستپاچه نشويد چون هم مكان برش را مي­توان تغيير داد و هم در موارد خاص با مشاوره كارشناس سازه كناف به صورت موردي مي­توان كوتاه كرد.

در مورد اين فيلم ما مكان برش را اندكي تغيير داده و به زير پايه منتقل مي­كنيم. كابل­هاي تلوزيون را از سوكت بالايي رد كرده و در سوكت پاييني فيكس نماييد. در نهايت قسمت دوم پايه را پشت تلويزيون نصب مي­كنيم. احتمالا جهت نصب پايه بر روي تلويزيون بايد پيچ­ هاي اوليه روي تلويزيون را جدا كنيم.

بعد از نصب دو پايه پشتي به تلويزيون از يك نفر ديگر كمك گرفته و تلوزيون را بر روي قسمت اوليه پايه كه به ديوار پيچ شده قرار دهيد. در اين مرحله مي­توانيد تمامي كابل­ها را نصب كرده و از تلويزيون خود لذت ببريد. اين فيلم/نوشتار در باره ي نصب تلويزيون بر روي پايه ديواري به صورت كلي و جنرال بوده و در صورت نياز به نصب تخصصي يا در صورت مواجه شدن با هر گونه مشكلي مي­توانيد با كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه تماس حاصل نماييد.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۷:۵۰

پايه تلويزيون

پايه تلويزيون

پايه تلوزيون (TV-mounting bracket) وسيله ايست كه امكان نصب تلويزيون روي ديوار و حتي سقف را  به صورت ثابت ومتحرك فراهم ميكند. در طراحي كلي پايه تلوزيون معمولا از پايه­اي ثابت با قابليت پيچ شدن به ديوار و دو بازوي ثابت يا متحرك بسته به نياز مشتري جهت آويز تلوزيون استفاده مي ­شود. پايه و بازو­ها به دليل نياز به قابليت تحمل وزن بالا از جنس آهن يا استيل ساخته مي­شوند. پايه تلوزيون با بازوي ثابت مناسب كساني است كه فيكس بودن تلوزيون بر روي پايه يا سقف برايشان ملاك است. در صورتي كه مصرف كننده بخواهد تلويزيون خود را طوري به ديوار وصل كند كه بتواند به حسب نياز آن را به 4 جهت اصلي يعني عقب جلو و چپ و راست هدايت كند پيشنهاد كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه استفاده از پايه تلويزيون­هاي بازو متحرك تي وي جك مي­باشد. فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه محصولات كارخانه تي وي جك را به عنوان محصولي با كيفيت بالا و قيمت مناسب به شما پيشنهاد مي كند. ضمنا اگر علاقه ­مند به خريد حضوري اين محصول هستيد مي­توانيد به شوروم دايمي ما در خيابان لاله زار مراجعه فرماييد.

منظور از شماره VESA در توضيحات فني تلويزيون و پايه تلويزيون چيست؟

وسا مخفف استاندارد هاي لوازم صوتي و تصويري بوده و از حاصل ضرب دو عدد( به عنوان مثال 200*200) تشكيل مي شود. عدد اول بيانگر فاصله دو سوراخ پيچ پايه تلويزيون به صورت افقي و عدد دوم بيانگر اين فاصله به صورت عمودي مي باشد. اكثر برند هاي معتبر تلويزيون منحني و فلت در دفترچه مشخصات فني محصولات خود به شماره وسا مناسب جهت نصب تلويزيون با پايه ديواري اشاره كرده اند.

خريد پايه تلويزيون بهترين پايه تلويزيون ال جي پايه تلويزيون سامسونگ پايه تلويزيون سوني قيمت پايه تلويزيون

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۴۱:۰۲

پايه تلويزيون

پايه تلوزيون (TV-mounting bracket) وسيله ايست كه امكان نصب تلويزيون روي ديوار و حتي سقف را  به صورت ثابت ومتحرك فراهم ميكند. در طراحي كلي پايه تلوزيون معمولا از پايه­اي ثابت با قابليت پيچ شدن به ديوار و دو بازوي ثابت يا متحرك بسته به نياز مشتري جهت آويز تلوزيون استفاده مي ­شود. پايه و بازو­ها به دليل نياز به قابليت تحمل وزن بالا از جنس آهن يا استيل ساخته مي­شوند. پايه تلوزيون با بازوي ثابت مناسب كساني است كه فيكس بودن تلوزيون بر روي پايه يا سقف برايشان ملاك است. در صورتي كه مصرف كننده بخواهد تلويزيون خود را طوري به ديوار وصل كند كه بتواند به حسب نياز آن را به 4 جهت اصلي يعني عقب جلو و چپ و راست هدايت كند پيشنهاد كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه استفاده از پايه تلويزيون­هاي بازو متحرك تي وي جك مي­باشد. فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه محصولات كارخانه تي وي جك را به عنوان محصولي با كيفيت بالا و قيمت مناسب به شما پيشنهاد مي كند. ضمنا اگر علاقه ­مند به خريد حضوري اين محصول هستيد مي­توانيد به شوروم دايمي ما در خيابان لاله زار مراجعه فرماييد.

 

سوالات متداول:

آيا تمامي تلويزيون هاي فلت بر روي پايه تلويزيون((TV-mounting bracket قابل نصب هستند؟

اكثر برند هاي تلويزيون ال سي دي و ال اي دي فلت موجود در بازار ايران مانند تلويزيون سامسونگ، ال جي، سوني، اسنوا، ايكس ويژن و … قابليت نصب شدن بر روي پايه تلويزيون را دارا ميباشند. اما جهت حصول اطمينان تام قبل از خريد پايه تلويزيون از قابليت نصب تلويزيون خود بر روي پايه ديواري از طريق مشخصات فني محصول يا تماس با كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه اطمينان حاصل فرماييد. تمامي تلويزيون¬هاي با برند معتبر موجود در بازار در دفترچه مشخصات فني خود توضيحي به نام شماره وسا VESA(video electronics standards association) دارند. از يكسان بودن شماره وسا پايه با شماره وسا تلويزيون قبل از خريد اطمينان حاصل فرماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۰۱:۰۷
چطور پست وبلاگ جذاب بنويسيد؟
به روز رساني در ۱۱ام مرداد ۱۳۹۶

چطور يك پست وبلاگ جذاب و عالي بنويسيد؟

اگر ميخواهيد بدانيد چطور يك مطلب جذاب براي وبلاگ سايت تون ايجاد كنيد تو اين آموزش شما رو با نكاتي آشنا ميكنيم كه به نوشتن يك پست وبلاگ جذاب براي سايت تان بسيار كمك خواهد كرد.

بدترين اشتباهي كه ميتوانيد مرتكب شويد اين است كه زماني كه شروع به نوشتن وبلاگ ميكنيد فكر كنيد، در مورد چه چيزي بايد بنويسيد، در واقع هيچ ايده يا موضوعي براي نوشتن نداشته باشيد.

پس تا جايي كه امكان داره تا زماني كه موضوع يا ايده اي براي پست وبلاگ خود نداريد شروع به نوشتن نكنيد، اما شايد بپرسيد خب از كجا ميتونم موضوع مناسبي براي پست جديد وبلاگ خود پيدا كنم؟

اولا بايد وبلاگ يا سايت تان داراي موضوع مشخصي باشد، يعني زماني كه بازديد كننده وارد سايت شما شد بداند هدف وبلاگ يا سايت شما چيه؟

فرض كنيد وبلاگي داريد كه موضوع اصلي آن در مورد سفر و گردشگري هست، به اين ترتيب خيلي راحت تر متيونيد ايده هاي مختلفي براي مطالب وبلاگ خود پيدا كنيد.

براي همين منظور هست كه هميشه در سايت كارنوين گفتيم به هيچ عنوان يك وب سايت يا بلاگ با موضوعات متعدد و غير مرتبط به هم ايجاد نكنيد.

بايد وبلاگ يا سايت تان يك يا نهايت سه موضوع مرتبط به هم رو پوشش بده، مثلا وبلاگي در مورد سفر و گردشگري داخلي و خارجي.

علاوه بر اين معمولا شما در سايت يا وبلاگتون كامنت ها و سوالات مختلفي رو كه مرتبط با موضوع سايتتون هست دريافت ميكنيد، هر كدوم از اين سوالات ميتونن به تنهايي موضوع پست بعدي وبلاگتون باشند.
اما اولين نكته اي كه به شما كمك ميكنه تا هميشه بتونيد ايده ها و موضوعات مناسبي براي وبلاگ تون پيدا كنيد اينه…

 

ايجاد تغيير وضعيت در مخاطب

هدف وبلاگ شما بايد ايجاد ارزش و تغيير وضعيت در مخاطب هدف باشه، يعني چي؟ بگذاريد بيشتر توضيح بدهيم…

زماني كه بازديد كننده به دنبال موضوعي ميگرده و با استفاده از گوگل سايت شما رو پيدا كرده و به سايت تان وارد ميشود مسلما ميخواهد با يادگيري يك موضوع يا پيدا كردن يك راه حل، مشكل يا نيازش را رفع كند، يعني اين بازديد كننده يا خواننده ميخواهد از وضعيت فعلي اي كه در اون هست به وضعيت مطلوب برسه.

مثلا اگر هدف خواننده رسيدن به تناسب اندام باشه، زماني كه وارد سايت شما ميشه دنبال مطلبي ميگرده كه به اون كمك كنه تا به وضعيت مطلوبي كه همون تناسب اندام هست برسه.

 

ايجاد تغيير وضعيت

 

پس شما ميتونيد در وبلاگتون مطالب مختلفي با هدفِ كمك به خواننده براي رسيدن به تناسب اندام ايجاد كنيد.
مثلا مطالب مرتبط با رژيم غذايي، ورزش هايي كه به تناسب اندام كمك ميكنند، برنامه رسيدن به تناسب اندام و موارد مشابه رو ميتوانيد به عنوان موضوعات و ايده هاي پست هاي وبلاگتون در نظر بگيريد.

 

عنوان جذابي بنويسيد

بعد از اينكه ايده مناسبي براي پست وبلاگ خود پيدا كرديد، اولين گام شما نوشتن يك عنوان جذاب براي مطلب تان است.
عنوان يا تيتر مطلب، تنها چيزي است كه خواننده را مشتاق خواندن مطلب تان يا كليك روي عنوان آن ميكند.

براي نوشتن يك عنوان جذاب وقت گذاشته و از آن به سادگي نگذريد.
در ضمن هرگز عناوين خود را از ديگر وب سايت ها يا وبلاگ ها كپي نكنيد. البته مطالعه سايت هايي كه محتواي مرتبطي با شما دارند و بررسي عناوين آن ها به شما كمك ميكنه تا بتونيد عناوين جذابي براي مطالب تان بنويسيد.

سعي كنيد از عناوين مجله اي استفاده كنيد، اگر دقت كرده باشيد معمولا مجلات از عناويني روي جلد خود استفاده ميكنند كه افراد را مشتاق مطالعه و در نهايت خريد آن مجله ميكند.

به عنوان مثال ميتونيد از نمونه عناوين زير استفاده كنيد:

 • آموزشِ …
 • چطور/چگونه…؟
 • [ عدد ] راه براي … ( مثل: ۵ راه براي … )

 

معمولا عناوين ليستي، عناوين آموزنده و عناوين مرحله به مرحله موضوعات جذابي هستند كه ميتونيد براي تيتر مطالب خود از آن ها استفاده كنيد.

 

محتواي تان را به ۴ قسمت اصلي تقسيم كنيد

هر پست وبلاگي كه منتشر مي كنيد بايد اين ۴ قسمت رو داشته باشه:

 • موضوع يا عنوان جذاب
 • پاراگراف معرفي
 • بدنه پستِ وبلاگ
 • فراخواني براي اقدام

 

در مورد نوشتن موضوع يا عنوان جذاب كه در نكته قبلي گفته شد، اما بعد از اينكه موضوع خوبي براي مطلب تان نوشتيد، بايد پست وبلاگ تان داراي بخش معرفي باشد.

اين بخش معرفي بايد شامل حداقل يك پاراگراف باشد كه خواننده را براي خواندن ادامه مطالب مجذوب كند.

اين پاراگراف در واقع يك معرفي كوتاه از محتوايي است كه در پست تان ارائه كرده ايد. به عنوان مثال ميتوانيد بگوييد كه در اين مطلب خواننده چه چيزي را ياد خواهد گرفت، يا اينكه ميتوانيد با طرح يك پرسش او را براي خواندن ادامه مطلب تان كنجكاو كنيد.

مثلا اگر پست وبلاگي كه ميخواهيد بنويسيد در مورد ۵ روش خانگي براي سوزاندن چربي هاي شكم است، ميتوانيد پاراگراف معرفي تان را اينگونه آغاز كنيد:

در اين آموزش به شما ۵ روش آسان براي آب كردن چربي هاي شكم آموزش داده ميشود كه ميتوانيد در خانه و بدون نياز به هيچ وسيله اي در عرض كمتر از يك ماه چربي هاي شكم خود را آب كرده و سايز خود را كاهش دهيد.

يا…

اگر به خاطر چربي هاي شكم تان نميتوانيد لباس هاي مورد علاقه خود را به تن كنيد اين ۵ روش شما را از شر چربي هاي اضافي دور شكم تان خلاص خواهد كرد…

همانطور كه گفته شد ميتوانيد از طرح پرسش هم استفاده كنيد. براي اين منظور لازم است تا ابتدا با طرح يك پرسش مشكل اساسي خواننده را بازگو كنيد و سپس در متن مطلب خود راه حل را به او ارائه دهيد به عنوان مثال:

آيا از اينكه به خاطر چربي هاي شكم تان نميتوانيد لباس مورد علاقه تان را به تن كنيد خسته شده ايد؟

يا…

آيا ميدانيد يكي از فاكتورهاي جذابيت، داشتن تناسب اندام و شكم صاف و بدون چربي هاي اضافه است؟ اگر ميخواهيد جذابيت خود را افزايش دهيد بايد فكري براي چربي هاي شكم تان كنيد.

يا…

آيا فرصتي براي رفتن به باشگاه و ورزش و رسيدن به تناسب اندام نداريد؟…

اين دست سوالات با مطرح كردن مشكل خواننده به شما كمك ميكند تا پاراگراف يا بخش اول مطلب خود را طوري آغاز كنيد كه خواننده براي پيدا كردن راه حلِ مشكل خود مشتاق خواندن ادامه مطلب تان شود. زيرا راه حل را در بخش بعدي يعني بدنه مطلب بيان كرده ايد.

سومين بخشي كه مطلب شما بايد داشته باشد بدنه است، يعني همان جايي كه راه حل و مطالب اساسي پست وبلاگ خود را در آن خواهيد نوشت.

در اين بخش بايد هر آنچه مرتبط با موضوعِ پست و پرسش هايي است كه در بخش قبلي مطرح كرده ايد قرار دهيد.

بايد سعي كنيد راه حل را به خواننده ارائه دهيد.
به هيچ عنوان در اين بخش سعي نكنيد آسمان ريسمان ببافيد، با هدف ايجاد تغيير وضيعت سعي كنيد راه حل هاي مناسبي را به خواننده خود در اين بخش ارائه دهيد.

 

توليد محتواي ارزشمند

 

يكي از كارهايي كه در نوشتن اين بخش به شما كمك ميكند اين است كه از آخر به اول بيايد. يعني چي؟

بايد هدف مطلب خود را مشخص كنيد، يعني اينكه بدانيد خواننده بعد از خواندن مطلب شما قرار است چه چيزي ياد بگيرد. سپس اين هدف نهايي را در نظر داشته و مرحله به مرحله به عقب برگرديد، يعني اينكه براي رسيدن به اين هدف نهايي بايد چه كارهايي انجام شود؟ به اين ترتيب ميتوانيد سر فصل هاي مطالبي كه ميخواهيد در مورد آن صحب كنيد را مشخص كنيد. مثلا:

اگر هدف اين است كه خواننده بعد از مطالعه مطلب تان بتواند بعد از يك ماه به تناسب اندام برسد بايد چه مراحلي را طي كند؟

 • ورزش كند.
 • رژيم غذايي اش را رعايت كند.
 • به ميزان كافي آب بنوشد.
 • به برنامه اش پاي بند باشد.

 

اكنون شما ۴ سر فصل اصلي داريد كه ميتوانيد در مورد هر كدام از آن ها در پست وبلاگ خود صحبت كنيد.
باز هم ميتوانيد هر كدام از اين سر فصل ها را به بخش هاي كوچكتري تقسيم كرده و به اين ترتيب كم كم ساختار مطلب تان شكل خواهد گرفت.

آخرين بخش مطلب وبلاگ تان بايد فراخواني براي اقدام باشد.

در پايان بعد از اينكه مطالب تان تمام شد، بايد يك فراخواني براي اقدام ايجاد كنيد، فراخواني براي اقدام يا Call To Action ها شما رو به هدفي كه از سايت يا وبلاگ تان داريد، خواهد رساند. به عنوان مثال در پايان مطلبتون ميخواهيد مخاطب چه كار كند؟

آيا ميخواهيد كامنت بگذارد؟ آيا ميخواهيد خواننده در خبرنامه يا ليست ايميل تان عضو شود؟ آيا ميخواهيد از شما محصولي خريداري كند؟

ميتوانيد با ايجاد فراخواني براي اقدام ها اين كار را انجام دهيد، به عنوان مثال ميتوانيد يك پرسش از خواننده خود بپرسيد و به اين ترتيب از او بخواهيد كه در بحث و گفتگوي قسمت نظرات شركت كند.

يا اينكه او را براي عضويت در خبرنامه تان براي دسترسي به مطالب جديدتر تشويق كنيد.
اگر محصولي براي فروش داريد ميتوانيد در پايانِ مطلبِ خود، محصول يا سرويس تان را معرفي كرده و خواننده را به صفحه فروش محصول هدايت كنيد.

 

خوانا باشيد

فراموش نكنيد كه خواننده شما مطالب وبلاگ تان را روي مانيتور يا در صفحه گوشي موبايل خود ميخواند، پس سعي كنيد از رنگ و فونتي براي مطالب خود استفاده كنيد كه خوانا باشد و باعث خستگي چشم نشود. بهترين رنگ، متن مشكي روي بك گراند يا پس زمينه سفيد است.

همچنين از آنجايي كه افراد، متونِ وبلاگ ها را روي مانيتور و صفحه هاي گوشي ميخوانند بهتر است از نوشتن پاراگراف هاي طولاني خودداري كرده و سعي كنيد هر پاراگراف نهايت شامل دو تا سه جمله باشد.

با زدن دكمه اينتر ( Enter ) بين پاراگراف هاي خود فاصله ايجاد كنيد، به اين ترتيب خواننده ميتواند، خيلي سريعتر و راحت تر مطالب تان را خوانده و به اصطلاح اسكن كند.

از فونت و اندازه مناسب براي متون سايت خود استفاده كنيد، به هيچ عنوان سراغ فونت هاي فانتزي نرويد و از اندازه هاي بيش از حد كوچك براي مطالب خود استفاده نكنيد.

بهتر است عناوين و سر فصل ها رو هم با اندازه بزرگتر و رنگي متفاوت از متن خود مشخص و متمايز كنيد.

 

فقط به نوشته اكتفا نكنيد

بهتر است پست هاي وبلاگ تان فقط نوشته نباشد، گاهي در ميان پاراگراف ها ميتوانيد از تصاوير يا تصوير نوشته ها يا اينفوگرافيك ها نيز استفاده كنيد.

همچنين بهتر است از نمودارها نيز بهره ببريد به اين ترتيب هم پست وبلاگ جذاب تري خواهيد داشت و هم اينكه از خستگي چشم خواننده خود جلوگيري خواهيد كرد.

يك پست وبلاگي كه فقط نوشته محض باشد مطمئنا خسته كننده است.
دقت داشته باشيد كه به هيچ عنوان سراغ تصاوير استوك يا آماده اي كه اكثر وب سايت ها از آن استفاده ميكنند نرويد، اگر امكانش را داشته باشيد خودتان عكس هاي وبلاگ سايت را تهيه كنيد بسيار عالي است، در غير اين صورت ميتوانيد با استفاده از وكتورها و تركيب چند تصوير و يا ايجاد تصوير نوشته ها عكس هاي زيبا و البته اختصاصي اي براي سايت و وبلاگ خود ايجاد كنيد.

 

تنها به نوشته اكتفا نكنيد

 

غير از استفاده از تصاوير ميتوانيد از پادكست ها يا فايل هاي صوتي و همچنين فيلم هاي ويدويي نيز در پست هاي وبلاگ خود استفاده كنيد و در واقع دامنه وسيعي از محتوا رو در پست وبلاگ خود ارائه دهيد به اين ترتيب بازديد كننده تان ميتواند يا به فايل صوتي گوش دهد و يا اينكه فيلم را تماشا كند و يا در صورت تمايل متن وبلاگ تان را بخواند.

دقت داشته باشيد كه استفاده از ويديو و تصاوير در نوشته وبلاگ تان ميتواند براي سئو يا بهينه سازي سايت و همچنين افزايش بازديد كننده و مشاركت او در سايت تان بسيار موثر باشد.

 

از نتيجه گيري در پايان مطالب خود استفاده كنيد

بسياري از خوانندگان حوصله خواندن تمام مطالب تان را از ابتدا تا انتها ندارند، معمولا خيلي از افراد قبل از اينكه كل مطلب را بخوانند يك نگاه به قست پاياني مطلب تان مي اندازند و اگر قسمت نتيجه گيري در پايان مطلب خود داشته باشيد، خواننده با خواندن اين قسمت تصميم ميگيرد كه آيا مطالب تان براي او مفيد است يا خير.

پس علاوه بر پاراگراف معرفي كه در واقع بخش اول پست وبلاگ تان است بهتر است در بخش آخر پست وبلاگ تان، يك عنوان نتيجه گيري قرار دهيد.

به اين ترتيب خواننده با مطالعه اين قسمت ميتواند تصيمم بگيرد كه آيا مطالب تان ارزش خواندن دارد يا خير.

 

نتيجه گيري

دوستان عزيز به پايان اين مطلب رسيديم، در اين مطلب شما رو با نكاتي آشنا كرديم كه براي نوشتن يك پست وبلاگ جذاب به شما كمك خواهد كرد.

دقت كنيد كه پست وبلاگ تان را بايد با هدف ايجاد كنيد و هرگز بدون داشتن ايده يا موضوعي براي مطلب تان سراغ ايجاد يك نوشته جديد براي وبلاگ تان نرويد.

بايد هميشه ايجاد ارزش و رساندن مخاطب به وضعيت مطلوبش را در نظر بگيريد، با اين كار تمركز را از آنچه شما ميخواهيد به آن چه مخاطبتان ميخواهد و به آن نياز دارد معطوف خواهيد كرد.

براي اينكه بتوانيد يك پست وبلاگ جذاب بنويسيد و خواننده را مشتاق خواندن كنيد بايد يك عنوان جذاب براي پست وبلاگ خود بنويسيد.

هر پست وبلاگي از ۴ بخش اساسي تشكيل شده است كه بايد هر مطلبي كه در وبلاگ تان ايجاد ميكنيد اين ۴ بخش را كه در بالا به آن اشاره شد در خود داشته باشد.

در نهايت فراموش نكنيد كه خواننده شما مطالب تان را روي مانيتور و گوشي موبايل ميخواند پس تا جايي كه ميتوانيد از فونت و اندازه مناسب براي متون خود استفاده كرده و محتواي خوانايي ايجاد كنيد.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۰۹:۳۸

اندرويد باكس

اندرويد باكس

وقتي كه صحبت از اندرويد باكس مي شود، ممكن است سوال هاي متعددي در ذهن شما ايجاد شود.

سوال هايي مانند اينكه اندرويد باكس چيست ؟ دلايل استفاده و كاربردهاي آن چيست؟

آيا قابليت نصب و اجراي تمام نرم افزارهاي اندرويدي را دارد؟ و بسياري پرسش ديگر كه ما سعي كرديم

در اين مقاله به صورت جامع و كامل به آن ها پاسخ دهيم. با ما همراه باشيد تا اطلاعات كاملي از اين دستگاه هاي جذاب به دست بياوريد.

قيمت و خريد اينترنتي انواع اندرويد باكس

اندرويد باكس چيست؟

اندرويد باكس كه با نام هاي مانند Android TV Box ، اندرويد تي وي باكس ، اسمارت باكس ،

ميني كامپيوتر اندرويدي ، هوشمند ساز تلويزيون ، دستگاه IPTV و … هم شناخته مي شود،

دستگاهي است با سيستم عامل Android كه مي تواند قابليت هاي يك تلويزيون هوشمند را

به هر تلويزيون و صفحه نمايشي اضافه كند. توسط اين دستگاه ها مي توانيد مانند گوشي ها

و تبلت هاي اندرويدي هزاران نرم افزار اندرويدي مانند بازي ، نرم افزارهاي شبكه هاي اجتماعي،

پخش فيلم، مدياسنتر ، وب گردي و … را در اختيار داشته باشيد و از آن ها استفاده كنيد.

اگر بخواهيم ساده تر توضيح دهيم، اندرويد باكس مانند يك گوشي موبايل اندرويدي با صفحه

نمايش تلويزيون، با ابعاد بزرگتر و اتصالات بيشتر نسبت به گوشي موبايل مي باشد.

نرم افزار اندرويد باكس

 

 با اندرويد باكس چه كارهايي مي توان انجام داد؟

صدها كار مي توان با اين دستگاه هاي جذاب انجام داد. در زير بخشي از رايج ترين كاربردهاي آن را توضيح داديم :

 • پخش و استريم فيلم و برنامه هاي تلويزيوني با استفاده از نرم افزارهايي مانند Kodi، Amazon و …
 • نصب و اجراي انواع بازي هاي اندرويدي ( قابل اجرا با گيم پد يا كيبورد و ماوس)
 • نصب و اجراي انواع نرم افزارها مانند Telegram، Instagram، Skype و …
 • وب گردي با استفاده از نرم افزارهايي مانند Chrome، Firefox و …
 • استفاده جهت سيستم هاي IPTV ( قابل استفاده در هتل ها و ساختمان هاي بزرگ)
 • استفاده در پروژه هاي ديجيتال ساينيج

همانطور كه در بالا خوانديد ، تنوع كارايي Android Box بسيار بالاست. كاربر با توجه به نياز و هدف

خود مي تواند دستگاه مورد نظر و مناسب را انتخاب و از آن استفاده كند. به عنوان مثال اگر شما مي خواهيد

از اين دستگاه به عنوان يك پخش كننده حرفه اي فيلم استفاده كنيد، نياز داريد تا يك اندرويد باكس قدرتمند

با پردازنده و رم بالا تهيه كنيد. يا اگر مي خواهيد از آن فقط به عنوان وب گردي يا اجراي نرم افزارهاي

ساده مانند تلگرام يا اينستاگرام و … استفاده كنيد قاعدتا دستگاه ساده تر با هزينه پايين تر نياز شما را براورده مي كند.

 

آيا امكان نصب Google Playe Store بر روي اندرويد باكس وجود دارد؟

بله. ماركت Play Store به صورت پيش فرض بر روي اين دستگاه ها نصب شده و شما مي توانيد

از طريق آن نرم افزارهاي مورد نظرتان را نصب كنيد. علاوه بر اين شما مي توانيد نرم افزارهاي مشابه

Play Store مانند كافه بازار، اول ماركت، ايران اپس و … را بر روي دستگاه نصب كرده و از آن ها براي

جستجو و نصب نرم افزارهاي ديگر استفاده كنيد. علاوه بر اينها مي توانيد فايل APK نرم افزار مورد

نظر را از روي حافظه مانند فلش مموري يا هارد اكسترنال يا رم micro sd نصب كنيد.

گوگل پلي استور

 

آيا اندرويد باكس از Kodi پشتيباني مي كند؟

بله. اندرويد باكس ها همانطور كه گفتيم قابليت نصب تمامي نرم افزارهاي اندرويدي را دارد.

مديا سنتر قدرتمند Kodi هم از اين قاعده مستثني نيست و در صورتيكه بصورت پيش فرض بر روي دستگاه

شما نصب نشده باشد، مي توانيد آن را نصب كنيد. استفاده از Kodi در اسمارت باكس ها استفاده از آن را

بسيار لذت بخش تر كرده و شما مي توانيد از قابليت هاي فراوان آن استفاده كنيد.

نرم افزار Kodi

 

 آيا هوشمند ساز تلويزيون از زبان فارسي پشتيباني مي كند؟

بله. تمام ميني كامپيوترهاي اندرويدي معتبر از زبان فارسي پشتيباني مي كنند. با توجه به نسخه اندرويد

نصب شده بر روي دستگاه، به منوي مربوطه مي رويد و از آنجا هم مي توانيد زبان فارسي ( يا زبان ديگر)

را براي دستگاه انتخاب كنيد و هم مي توانيد از زبان فارسي براي صفحه كيبورد خود استفاده كنيد.

البته اگر مي خواهيد براي تايپ فارسي از سخت افزار كيبورد استفاده كنيد بايد از نرم افزارهايي مانندنرم افزار

Keyboard Helper Pro كمك بگيريد.

زبان فارسي اندرويد

 

 اندرويد تي وي باكس ها داراي چه اتصالاتي هستند؟

اندرويد تي وي باكس ها عموما توسط پورت HDMI و در بعضي مدل ها توسط هر دو پورت HDMI و AV به تلويزيون متصل مي شوند.

اين دستگاه ها با توجه به مدل شان قابليت اتصال به شبكه WiFI، اتصال هارد و فلش مموري،

حافظه جانبي، شبكه RJ45 و … را دارند و بر طبق اين امكانات و البته برند آن قيمت گذاري مي شوند.

استفاده از اسمارت باكس ها با برندهاي معتبر بسيار مهم مي باشد.

چرا كه اين دستگاه ها مانند گوشي ها و تبلت هاي اندرويدي نياز به پشتيباني سخت افزار و نرم افزاري دارند.

در صورتيكه اين دستگاه ها را از توليد كنندگان غير اصلي و نا معتبر تهيه كنيد ممكن است در آينده به مشكلات فراواني برخورد كنيد.

اتصالات اندرويد باكس

 

 

 امكان تماشاي شبكه هاي تلويزيوني توسط اندرويد باكس امكان پذير است؟

اگر مي خواهيد كانال هاي تلويزيوني را توسط اندرويد باكس تماشا كنيد، مي توانيد

از چند روش جهت دستيابي به اين قابليت استفاده كنيد:

 • استفاده از اندرويد باكس هيبريدي : استفاده از اندرويد باكسي كه داراي تيونر داخلي بوده و امكان اتصال
  آنتن به آن وجود داشته باشد. يك سري از اين دستگاه ها داراي اين قابليت مي باشند كه
  به آن هاي اندرويد باكس هاي هيبريدي مي گويند.
 • نصب نرم افزارهاي تلويزيوني : مي توانيد از نرم افزارهاي پخش تلويزيوني تحت اندرويد مانند
  نرم افزارهاي فيليمو، آيو، آنتن ، لنز و … استفاده كنيد.
 • استريم تلويزيون از طريق شبكه : مي توانيد با استفاده از دستگاه هاي استريم تلويزيون،
  شبكه هاي ديجيتالي را دريافت و آنها را از طريق كابل شبكه به اندرويد
  باكس منتقل كرده و با نصب نرم افزار مربوطه برنامه ها را تماشا كنيد.

گيرنده ديجيتال اندرويد باكس

 

 اندرويد باكس ها از چه فرمت هايي پشتيباني مي كنند؟

فرمت هاي پشتيباني شده توسط اندرويد باكس ها به دليل نوع چيپست و پردازنده و رم و گرافيك آن ها متفاوت مي باشد
اما با توجه به پيشرفت تكنولوژي، اين دستگاه ها هم پيشرفت چشمگيري داشته اند
كه قابليت پشتيباني از تصاوير با فرمت ها و كدك هاي زير را دارند:

 • MPEG1/2/4
 • H.264
 • H.265
 • VC-1
 • Xvid/DivX3/4/5/6

همانطور كه قبل تر هم گفتيم از اين دستگاه ها به عنوان يك پخش كننده حرفه اي فيلم و تصاوير ويدئويي استفاده مي شود.
استفاده از نرم افزارهاي قدتمند مانند Mx Player يا Kodi و … امكان پخش فيلم با هر فرمتي را ميسر مي سازد .
اگر شما هم يك فيلم باز حرفه اي هستيد مي توانيد از Android Box به عنوان يك Player يا پخش كننده حرفه اي استفاده كنيد.

پخش ويدئو اندرويد باكس

 

 اتصال گوشي موبايل و تبلت به اندرويد به اسمارت باكس امكان پذير است؟

بله توسط نرم افزار امكان پذير است اما محدوديت هايي خواهيد داشت.
اسمارت باكس ها يا همان اندرويد باكس ها از سيستم هاي انتقال تصوير DLNA و Airplay و Miracast پشتيباني مي كنند.
براي اتصال گوشي موبايل يا تبلت به اين دستگاه هاي هوشمند ساز بايد از يك واسط مودم
روتر بي سيم استفاده كنيد كه اين نوع اتصال ممكن است باعث كاهش سرعت انتقال تصوير شوند.
همچنين براي اتصال گوشي ها و تبلت هاي با سيستم عامل iOS ممكن است در اتصال با مشكل روبرو شويد
كه دليل آن عدم سازگاراي كامل اندرويد و iOS مي باشد. اگر مي خواهيد از اين محصولات فقط به عنوان
يك دستگاه انتقال تصوير استفاده كنيد، پيشنهاد ما تهيه دانگل HDMI مي باشد،
چرا كه هم به صورت تخصصي براي اين منظور طراحي شده و هم قابليت هاي بيشتري دارند.

 

 مي توان از اندرويد باكس به عنوان IPTV استفاده كرد؟

استفاده از اين دستگاه ها به عنوان يك IPTV از ديگر قابليت هاي مهم و جذاب اندرويد باكس ها مي باشد.
برخورداري از پورت شبكه LAN RJ45 و شبكه WiFi ، امكان استفاده از انواع نرم افزارهاي اي پي تي وي تحت اندرويد
را فراهم مي كند. از اسمارت باكس ها در شركت ها، هتل ها، ساختمان هاي بزرگ مسكوني
و تجاري به عنوان يك IPTV استفاده مي شود.

اي پي تي وي

 

 امكان Root كردن تي وي باكس ها وجود دارد؟

همانطور كه گفتيم اين دستگاه ها مانند گوشي هاي موبايل اندرويدي هستند و مانند آن ها امكان روت كردن وجود دارد.
روت كردن دستگاه اندرويدي به شما قابليت دستيباي به تمام فايل ها ي محافظت شده سيستم عامل را مي دهد.
همچنين به كاربر امكان تغييرات بسيار ديگر در سيستم عامل و نرم افزارها را فراهم مي سازد كه وسوسه كننده
خواهد بود اما همه اين ها نياز به دانش و توانايي بالا مي باشد. چرا كه خطا در روت كردن ممكن است دستگاه
شمارا براي هميشه بي استفاده كند. پيشنهاد ما اين است كه اندرويد تي وي باكس خود را روت نكنيد
چون علاوه بر پشتيباني كمي كه از طرف توليد كننده ها بابت اين موضوع مي شود، دستگاه شما را
از گارانتي خارج مي كند و شامل پشتيباني شركت هاي توليد كننده و گارانتي كننده نخواهد شد.

روت كردن اندرويد اندرويد باكس

 

 كنترل Android Box به چه صورت است؟

معمولا هر اندرويد تي وي باكسي كه تهيه مي كنيد داراي يك ريموت كنترل مي باشد
كه كنترل و كار با دستگاه توسط آن انجام مي شود. اگر ريموت كنترل شما از سري ساده IR باشيد
ممكن است به دليل گستردگي محيط اندرويد و قابليت هاي زياد دستگاه هوشمند ساز شما،
كار با اين ريموت ها سخت باشد. اما جاي نگراني نيست. چرا كه شما مي توانيد از كيبورد و ماوس هاي وايرلس
يا سيمي سازگار با اندرويد استفاده كنيد . همچنين مي توانيد از ريموت كنترل هاي Airmouse
استفاده كنيد كه به دليل كارايي بالا و ابعاد كوچك آن استفاده از اندرويد باكس را لذت بخش تر مي كنند.

كنترل اندرويد باكس

 

 آيا امكان اتصال گيم پد و دوربين وب كم به اندرويد باكس وجود دارد؟

شما مي توانيد از گيم پد ها و وب كم هاي توصيه شده توليد كننده اندرويد باكسي كه تهيه كرده ايد استفاده كنيد.
عموما گيم پد هايي كه تحت اندروويد قابل شناسايي هستند و يا داراي اتصالات بلوتوث و وايرلس مي باشند
تحت اين دستگاه ها قابل اجرا مي باشند. البته باز هم تاكيد مي كنيم كه حتما از دسته هاي بازي توصيه
شده توسط شركت توليد كننده Android Box خود استفاده كنيد. استفاده از دوربين بر روي اندرويد باكس
امكان پذير است اما در اينجا هم مانند گيم پد توصيه مي كنيم از دوربين هاي توصيه شده شركت توليد كننده استفاده كنيد .
عموما شركت هاي توليد كننده استفاده از وب كم ها سري C شركت Logitech را توصيه مي كنند.

گيم بد وب كم اندرويد باكس

 

 استفاده از Android Box منطقي و مقرون به صرفه است؟

استفاده از اندرويد تي وي باكس ها چه به لحاظ كاركرد و چه از لحاظ هزينه، كاملا منطقي و مقرون به صرفه است.
چه از تلويزيون معمولي و چه از تلويزيون هوشمند استفاده مي كنيد لازم داريد تا با اتصال يك دستگاه اندرويد
باكس به آن از تلويزيونتان يك دستگاه هوشمند و قوي بسازيد. اما چرا
براي تلويزيون هاي هوشمند هم بايد از اندرويد باكس استفاده كرد؟

اگر تلويزيون اسمارت يا همان تلويزيون هوشمند داريد، متوجه شده ايد كه كاركرد با تلويزيون هاي هوشمند
بسيار سخت و استفاده از نرم افزار بر روي آنها بسيار محدود مي باشد و امكان نصب هر نرم افزاري را نخواهيد داشت.
حتي اگر هم تلويزيون هوشمند شما مجهز به سيستم عامل اندرويد باشد باز هم چه از لحاظ سخت افزاري
و چه از لحاظ هزينه قابل مقايسه با يك اندرويد باكس نخواهد بود.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۶:۰۲

تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

امروزه LED (ديود ساطع كننده نور) بعنوان آخرين ابزار روشنايي و جايگزين مناسبي

براي منابع روشنايي متداول همچون لامپ هاي رشته اي و كم مصرف شناخته شده است.ا

فزايش قيمت انرژي ( برق ) افزايش هزينه هاي تعمير و نگهداري ، نگراني نسبت به محيط زيست

و خطر آلودگي آن با مواد سمي ،بالا رفتن دماي محيط كار و زندگي به سبب استفاده از

لامپ هاي رشته اي همه و همه ما را بر آن داشتند تا نگرش مان را نسبت به منابع روشنايي تغيير داده

و با دقت بيشتري مزايا و معايب اين منابع را بررسي كنيم.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف
در حال حاضر معايب لامپ هاي رشته اي كه همان توليد گرماي زياد،

راندمان پايين و مصرف بالا مي باشد براي عموم آشكار شده است اما معايب لامپ هاي

كم مصرف CFL هنوز نمايان نشده است.

ما در اين گفتار سعي كرديم مقايسه اي بين لامپ هاي رشته اي و كم مصرف انجام دهيم تا

خواننده آگاهي بيشتري نسبت به منابع نور محيط خود پيدا كند.

طول عمر

الف) لامپ هاي LED مي توانند بين 20.000 تا 50.000 ساعت (بسته به نحوه استفاده) كار كنند.

ب) لامپ هاي CFL داراي طول عمر 6000 تا 8000 ساعت (بسته به نحوه استفاده) مي باشند.

ج) لامپ هاي رشته اي بين 1000 تا 2000 ساعت طول عمر دارند.

دوستدار محيط زيست

الف) لامپ هاي LED در صورت خرابي به راحتي قابل تبديل و بازيافت مي باشند

و به واسطه نداشتن مواد سمي ، آلايندگي ايجاد نمي كند.

ب) لامپ هاي CFL ، همان طور كه گفته شد داراي مواد سمي مي باشند

و در صورت خرابي و يا شكستن مي توانند محيط زيست را آلوده كرده و صدماتي را به انسان وارد كنند.

ج) لامپ هاي رشته اي در صورت خرابي و شكستن محيط را آلوده نمي كنند.

مقاومت در برابر ضربه

الف) لامپ هاي LED از آلومينيوم و پلاستيك ساخته شده اند
و نسبت به ضربه بسيار مقاوم مي باشند.

ب) لامپ هاي CFL ساخته شده از شيشه مي باشند و بسيار ضربه پذير مي باشند

و در صورت شكستن، مواد سمي آن ها وارد محيط زيست مي شود.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

ج) لامپ هاي رشته اي هم بسيار ضربه پذيرند ولي در صورت شكستن مواد سمي وارد محيط زيست نمي كنند.

مواد سمي (جيوه)

الف) لامپ هاي LED عاري از جيوه مي باشند.

ب) لامپ هاي CFL حاوي مقدار قابل ملاحظه اي جيوه (حباب / 5mg ) و سرب مي باشند

كه هر دو بسيار سمي هستند. اين دو ماده اگر در تماس با پوست قرار گرفته و يا

وارد بدن شوند بسيار مضر بوده و در صورت ورود به محيط زيست باعث آلودگي آن مي شوند.

ج) لامپ هاي رشته اي مواد سمي ندارند.

حوزه ايجاد نور سفيد

الف) در لامپ هاي LED نور سفيد توسط يك LED آبي رنگ كه سطح داخلي آن با كمي

فسفر زرد پوشيده شده است توليد مي شود يعني فسفر زرد ، نور آبي را به نور سفيد تبديل مي كند.

ب) در لامپ هاي CFL بخار جيوه ايجاد شده توسط جريان الكتريكي

در داخل لامپ يك نور ماوراء بنفش توليد مي كند كه اين نور پس از گذر از فسفر پوشيده شده

در سطح داخلي شيشه لامپ تبديل به نور مرئي سفيد مي شود.

اين نور ماوراء بنفش براي سلول هاي انسان مضر مي باشد كه در صورت عدم يكنواختي فسفر مي تواند

از سطح شيشه عبور كرده و به انسان ضرر برساند. ( سرطان پوست )

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف

ج) لامپ هاي رشته اي از عبور جريان در داخل فيلامان آن و گرم شدن آن ايجاد نور مرئي مي كند.

زمان روشن شدن

الف) لامپ هاي LED در زمان سوييچ بلافاصله روشن شده و نور نهايي خود را ارائه مي دهد

و در طول عمر خود كاهش نور خيلي كمي دارند.

ب) لامپ هاي CFL در زمان سوييچ روشن شده ولي 4 تا 5 دقيقه طول مي كشد تا به نور نهايي

خود برسد و در طي طول عمر خود با كاهش نوردهي همراه مي باشد.

ج) لامپ هاي رشته اي در زمان سوييچ روشن شده و به نور نهايي خود مي رسد

و در طول عمر خود با كاهش نور كمي همراه مي باشند.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

تحمل روشن و خاموش شدن زياد

الف) تعدد روشن و خاموش شدن به لامپ هاي LED صدمه نمي زنند.

بنابراين لامپ هاي LED بهترين گزينه براي اتصال به سنسورهاي حركتي مي باشند. ( Motion Detector ).

ب) تعدد روشن و خاموش شدن ، عمر لامپ هاي CFL را بسيار بسيار كم مي كند.

در استاندارد لامپ هاي CFL ، عمر لامپ به ازاء 8 بار روشن و خاموش شدن در 24 ساعت ،

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف

8000 ساعت در نظر گرفته شده است لذا اتصال اين لامپ ها به سنسورهاي حركتي توصيه نمي شود.

ج) تعدد روشن و خاموش شدن مي تواند به فيلامان لامپ هاي رشته اي صدمه بزند.

مصرف انرژي ، راندمان و توليد گرما

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف

الف) لامپ هاي LED داراي مصرف انرژي كم و راندمان بالا مي باشند.

يعني انرژي كمتري را به گرما تبديل مي كند و حدود 3 BTU’ s/hr ايجاد گرما مي كنند.

ب) لامپ هاي CFL داراي مصرف و راندمان متوسط مي باشند و حدود 30 BTU’ s /hr ايجاد گرما مي كند .

ج) لامپ هاي رشته اي داراي مصرف بالا و راندمان پايين مي باشند .

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

يعني حدود 80 درصد از انرژي دريافتي را به حرارت و تنها 20 درصد آن را به نور تبديل مي كند

و حدود 85 BTU’ s /hr گرما توليد مي كند.

شرايط محيطي

الف) گرما ، سرما و رطوبت تاثيري بر روي لامپ هاي LED به خصوص لامپ هاي LED SMD ندارد.

ب) گرما و سرما شدت نوردهي و عمر لامپ هاي CFL را كم كرده بنابراين

توصيه مي شود اين گونه لامپ ها در داخل حباب و يا در مكان هاي بسيار سرد و يا گرم و مرطوب استفاده نشود.

ج) شرايط محيطي تاثير آنچناني بر روي لامپ هاي رشته اي ندارد.
قيمت

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف

الف) لامپ هاي LED به علت تازه بودن تكنولوژي و عدم توليد انبوه قيمت نسبتاً بالايي دارند.

ب) لامپ هاي CFL به علت توليد انبوه قيمت مناسبي دارند.

ج) لامپ هاي رشته اي به علت ساده بودن و توليد انبوه ، قيمت كمي دارند.

* هر چند لامپ هاي LED قيمت بالاتري نسبت به لامپ هاي CFL و رشته اي دارند

ولي توجه شما را به جدول هزينه اي ذيل جلب مي كنيم:

همان گونه كه ملاحظه مي فرماييد استفاده از لامپ هاي LED بواسطه طول عمر بيشتر و مصرف

كمتر در دراز مدت مقرون به صرفه مي باشد.

اما اين مدت بسيار طولاني بوده ( 2500 ساعت روشني لامپ در طي 20 سال )

اما تنها با در نظر گرفتن هزينه برق مصرفي براي لامپ هاي هالوژن و كم مصرف

مي توان به اين نتيجه رسيد كهبا تعويض يك لامپ هالوژن به LED در عرض كمتر از 6 ماه

وبا تعويض يك لامپ CFL به LED در عرض كمتر از 5/1 سال

( اگر هزينه برق مصرفي بيش از 150 T/kwh در نظر گرفته شود اين زمان كمتر خواهد شد.)

مي توان هزينه تعويض را مستهلك كرد.

سخن آخر:

حال كه مزاياي لامپ هاي LED نسبت به CFL و رشته اي گفته شد بد نيست در مورد

انواع و موارد مصرف لامپ هاي LED نيز سخن بگوييم.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

لامپ هاي LED موجود در بازار به دو دسته Power LED و LED SMD تقسيم شده اند.

در لامپ هاي Power LED به دليل توليد حرارت بالا بايد از هيت سينگ (گرما گير) استفاده شود

و جهت روشن كردن آن نيز مي بايست از يك مدار مبدل AC به DC سويچينگ استفاده كرد.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف

زاويه تابش نور در اين LED ها ماكزيمم 60 درجه مي باشد.

از اين نوع LED ها در پروژكتورها و در ويترين برخي مغازه ها مانند طلا فروشي ها كه مايلند

مكان و يا قطعه اي خاص روشن شود استفاده مي كنند.

زاويه تابش نور در اين LED ها ، 120 درجه مي باشد.

بنابراين موارد مصرف آن نسبت به Power LED بيشتر مي باشد.

از اين لامپ ها مي توان در روشنايي مغازه ها، منازل، معابر، راه پله ها ، هتل ها و… استفاده كرد.

درباره تفاوت لامپ فوق كم مصرف و كم مصرف

محصولات مرتبط

براي اطلاعات بيشتر لطفا مقالات زير را مطالعه نماييد.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۴۵:۰۶

پخش عمده آنتن در تهران

پخش عمده آنتن در تهران

سلام دوستان شما مي توانيد براي خريد عمده لوازم الكتريكي مثل ( آنتن ، باتري ، محافظ و چند راهي برق ، پايه تلويزيون ، انواع لامپ هاي ال اي دي ، ريسه و لوازم برقي از سايت پرشين پيشرانه با بهترين قيمت ها تهيه نماييد.

persianpishraneh.om

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۳:۴۳

آنتن ديجيتال تلويزيون

آنتن ديجيتال تلويزيون

استفاده از آنتن تلويزيون ديجيتال در چند سال اخير بسيار فراگير شده و تقريبا در هر جايي كه تلويزيون استفاده مي شود يك دستگاه آنتن ( هوايي و يا روميزي ) قابل رويت است .در سال هاي دور آنتن ها با شاخه هاي متعدد و بلند ساخته مي شدند ، در قسمت مياني آنتن از ديپل جهت جذب امواج دريافتي استفاده مي شد و در قسمت انتهايي آنتن رفلكتور تعبيه شده كه وظيفه آن بازگرداندن امواج رد شده از آنتن به سمت ديپل مي بود . اما امروزه و با پيشرفت تكنولوژي ، آنتن ها كوچكتر شده و ديگر براي دريافت سيگنال به ميله و شاخك هاي بلند نيازي نيست و به جاي آن از تقويت كننده در مسير انتقال امواج به تلويزيون استفاده مي گردد. ( با توجه به بالا رفتن قيمت آلومينيوم در بازار جهاني و از سوي ديگر ناموزون بودن آنتن هاي بزرگ در پشت بام ها ، آنتن ها در ابعاد كوچكتر و با تقويت كننده ساخته مي شوند و همچنين در ساختمان هاي بزرگ از آنتن مركزي استفاده مي گردد. ) نسل جديد آنتن هاي تلويزيون ، آنتن هاي 360 درجه مي باشند و براي جاهايي كه بر سر راه عبور سيگنال موانعي مانند ساختمان هاي بلند قرار دارند بهترين گزينه مي باشند. در آنتن هاي 360 درجه امواج دريافتي منتشر شده در هوا از هر سو جذب و از طريق سيم كواكسيال RG59 وارد تقويت كننده شده و سپس به ورودي دستگاه گيرنده ديجيتال و يا ورودي تلويزيون منتقل مي گردد. از شركت هاي قديمي و شناخته شده درصنعت آنتن مي توان از شركت لالي الكترونيك و شركت سيماران نام برد كه سال ها در زمينه توليدآنتن هاي هوايي و روميزي تلويزيون سابقه درخشان دارند . اگر شما در يك منطقه روستايي و با منطقه نا هموار سكونت داريد ، جهت دريافت سيگنال قوي ، نياز به آنتن هوايي در فضاي باز خواهيد داشت . همه مدل هاي آنتن هوايي فركانس UHF و VHF را دريافت خواهند كرد ، بنابراين مطمئن باشيد كه شما تمام سيگنال هاي پخش در منطقه خود را دريافت مي كنيد.

پخش لوازم الكتريكي فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۴:۰۷

 

پخش لوازم الكتريكي پخش عمده لوازم برقي در تهران  و در شهرستان

 

پخش لوازم الكتريكي پخش عمده لوازم برقي در تهران  و در شهرستان

 

 

پخش لوازم الكتريكي پخش عمده لوازم برقي در تهران  و در شهرستان با قيمت عمده براي همكاران و صاحبان الكتريكي ها . فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه با هدف توزيع كالا به نرخ كارخانه در تهران و شهرستان فعاليت مي كند.اين فروشگاه كليه ي ملزومات و كالاي برقي مورد نظر مغازه داران الكتريكي و همچنين سازندگاني كه نياز به لوازم برقي ساختمان دارند را در سبد كالاي فروش خود قرار داده.

سلام دوستاي گلم شما ميتونيد در پخش لوازم الكتريكي و برقي پرشين پيشرانه تماي ليست قيمت هاي محصولات الكتريكي و برقي را به صورت آنلاين و به روز ببينيد.

به عنوان مثال انواع محافظ هاي خانگي و صوتي و تصويري ، محافظ يخچال و فريزر ، سيم و كابل ،

انواع آنتن روميزي و هوايي و آنتن مركزي ، انواع چراغ هاي تزييني و كاربردي ساختماني شامل پروژكتور ، وال واشر ، پنل هاي سقفي ، لامپ هاي LED  ، SMD  ، COB  ، انواع  لوازم مصرفي الكتريكي مانند چراغ خواب ، كليد و پريز ، محصولات برق صنعتي مثل انواع كليد مينياتوري ، كنتاكتور و … و بسياري از كالاهاي ديگر.

جهت دريافت نمايندگي براي شهر خود ميتوانيد با همكاران ما ارتباط برقرار سازيد.

 

پخش لوازم الكتريكي فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ]
تاريخ امروز
پيوندهاي روزانه
 • مركز پخش انواع گيرنده هاي ديجيتال
 • لالي الكترونيك
 • كمليون
 • قيمت محافظ هاي يخچال
 • قيمت شارژرهاي مختلف
 • قيمت چراغ قوه چراغ اظطراري چراغ مطالعه
 • قيمت تلفن بيسيم پاناسونيك
 • قيمت تجهيزات شبكه
 • قيمت باتري سكه اي كمليون
 • قيمت 2 شاخه تبديل 3 به 2
 • فروش لامپ LED
 • فروش گوشي تلفن تكنو تل
 • فروش فيوز مينياتوري شراك
 • فروش پايه تلويزيون
 • فروش باتري كمليون
 • فروش انواع محافظ هاي برقي
 • فروش انواع لوازم برقي
 • فروش آيفون تصويري سيماران
 • فروش آنتن
 • دنياي آنتن
 • حراج لوازم برقي
 • تي وي جك
 • پخش و فروش پاور بانك هاي كمليون
 • پخش و فروش انواع تلفن
 • پخش محافظ پارت
 • پخش انواع كابل كواكسيال
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • باتري صنعتي كمليون
 • انتن هوايي 360 درجه تمام جهت
 • انتن مركزي
 • انتن روميزي لالي مدل 252
 • آفر الكترونيك
 • آخرين قيمت كابل شبكه
 • ** قيمت لوازم برقي **
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • بهترين آنتن تلويزيون گيرنده ديجيتال
 • آنتن روميزي گيرنده ديجيتال
 • آنتن روميزي قوي
 • بهترين آنتن روميزي
 • قويترين آنتن روميزي
 • ابزارک های وبلاگ
  آمار بازديدکنندگان