خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
بازرگاني پرشين پيشرانه
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۴:۴۱

اندازه سيم ها و حروف استفاده شده روي آن ها

اندازه سيم ها و حروف استفاده شده روي آن ها

 

اندازه سيم ها و حروف استفاده شده روي آن ها

در همه جاي جهان سيم ها را با توجه به سطح مقطع آن ها اندازه گيري و دسته بندي ميكنند. ما مي توانيم سيم ها را در دسته هاي گوناگون و در اندازه هاي مختلف تقسيم كنيم. اندازه سيم ها به طور معمول از سايز نيم يا ۰,75 گرفته تا اندازه هاي مختلفي مثل ۱۰ و ۱۸۵ يا ۵۰۰.

معمولا كابل ها را بر اساس تعداد رشته اي كه در آن به كار رفته است و سطح مقطع آن اندازه مي گيرند. به طور مثال اگر يك سيم سه رشته هادي داشته باشد و سطح مقطع آن ۶ باشد به آن كابل ۶*۳ مي گوييم.

 

به چه چيز هايي كابل گفته مي شود؟

هر هادي كه قادر باشد برق را از خود به خوبي عبور دهد و به وسيله موادي عايق شده باشد كابل يا سيم گفته ميشود. عايق ها انواع مختلفي دارند بايد بدانيد كه بيشترين عايقي كه در سيم ها بكار ميرود پلاستيك يا ماده p.v.c ميباشد. پلاستيك جزو موادي مي باشد كه دچار حريق و آتش سوزي نميشوند و داراي انعطاف زيادي مي باشد به همين علت از اين مواد در ساخت عايق براي سيم و كابل استفاده مي شود. يكي از دلايلي هم كه باعث ساخت بسياري از كابل ها با عايق p.v.c شده است ارزان قيمت بودن آن مي باشد.

 

جنس هادي هاي كابل ها از چه چيزي مي باشد؟

معمولا همه ي هادي هايي كه در كابل ها استفاده ميشوند از جنس آلومينيوم و مس مي باشد.

 

حروف هايي كه بر روي كابل ها نوشته مي شوند نشان دهنده چه چيزي مي باشد؟

حرف N : اين حرف نشان دهنده اين است كه هادي كابل مورد نظر از جنس مس مي باشد.

حرف NR : اين حرف نشان دهنده اين است كه هادي آن از جنس آلومينيوم مي باشد.

حرف R : اين حرف به ما نشان مي دهد كه هادي استفاده شده در كابل به صورت دايره مي باشد.

حرف E : اين حرف نيز نشان دهنده اين است كه كابل داراي يك رشته هادي از نوع دايره اي شكل مي باشد.

حرف M : اين حرف نشان دهنده اين است كه هادي بكار رفته در كابل چند رشته اي مي باشد.

حرف S : اين حرف نيز به ما نشان مي دهد كه هادي بكار رفته در سيم و كابل به صورت مثلتي شكل مي باشد.

 

فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه – فروش آنتن تلويزيون ، محافظ برق ، سيم و كابل

تلفن : 02166764955 الي 57

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۱۱:۰۵

تفاوت هاي سيم مفتول و سيم افشان

 • ارسال شده توسط Admin24

امروزه سيم ها و كابل هاي مفتولي به دسته بندي گفته ميشود كه هادي آن ها بر اساس استاندارد هاي ملي ايران و بين المللي با شماره هاي ISIRI 3084 و IEC   ۶۰۲۲۸از نوع سيم هاي هادي تك مفتولي باشند. معمولا به اين نوع سيم ها سيم هاي خشك نيز گفته ميشود.

سيم مفتول چيست و چه كاربردي دارد؟

لغت سيم هاي مفتولي به دسته اي از سيم ها گفته ميشود كه داراي يك هادي از جنس مس ميباشد و عايقي كه در آن ها بكار رفته است از نوع پليمر PVC/C ميباشد.

ما ميتوانيم از سيم هاي مفتولي در سيم كشي هاي داخلي ساختمان و تابلو ها يا حتي زير گچ استفاده كنيم زيرا اين نوع سيم ها غير قابل خم شدن ميباشد و براحتي ميتوان از آن ها استفاده كرد.

انواع سيم مفتول و مشخصات آن ها

ما ميتوانيم سيم هاي مفتولي را بر اساس ولتاژ اسمي به دو دسته يا دو گروه تفسيم كنيم كه در زير بيشتر با آن ها آشنا خواهيد شد:

اختلاف پتانسيل الكتريكي دسته اول از اين نوع سيم ها برابر با ۵۰۰ الي ۳۰۰ ولت و اختلاف پتانسيل الكتريكي دسته دوم از اين نوع سيم ها برابر ۴۵۰ الي ۷۵۰ ولت ميباشد.

با در نظر گرفتن نكات ضروري و استاندارد ملي هادي يا مغز سيم هاي مفتولي را بايد به دو دسته تقسيم كرد اولين دسته سيم هاي هادي تك رشته اي و دومين دسته سيم هاي نيمه افشان.

و اما تفاوت آن ها

تفاوت هاي زيادي باعث شده تا سيم هاي تك رشته اي را از دسته ي سيم هاي چند رشته اي متمايز كند بر حسب مثال مقاومت آن ها با هم تفاوت زيادي دارد و براي جاهايي كه نياز است مقاوت الكتريكي بيشتري دريافت كنيد بهتر است از سيم هاي چند رشته اي استفاده كنيد يا همچنين در مكان هاي پر پيچ و خم نبايد از سيم هاي مفتولي استفاده كنيم و استفاده از سيم هاي افشان بهترين گزينه ميباشد.

همچنين شما ميتوانيد براي خريد سيم و كابل مناسب با متخصصان ما در تماس باشيد.

پخش لوازم الكتريكي سيم و كابل

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۲:۴۸

سيم و كابل

استاندارد ساختمان هميشه مهمترين بخش يك مجموعه برقي است كه هر چه كيفيت و مرغوبيت سيم و كابل بالاتر باشد

در نتيجه ضريب ايمني و امنيت هم بالاتر مي رود.

ناديده گرفتن نكات ايمني به خصوص در مورد كابل و سيم برق به شدت مي تواند حادثه ساز و جبران ناپذير باشد.

متاسفانه انتخاب سيم و كابل برق آخرين موردي است كه مهندسان و صاحبان پروژه و سازندگان و نهايتا مصرف كنندگان

به‌ آن توجه مي‌كنند و در بعضي مواقع، بطور كلي آن را فراموش مي‌كنند. اما سيم و كابل برق مهم‌ترين بخش طراحي هر سيستمي است

و اگر خللي در ساختار ارتباطاتي كه به واسطه سيم و كابل ايجاد شده پيش بيايد بطور قطع كارايي سيستم مختل خواهد شد.

علي القاعده پيدا كردن مشكل و برطرف كردن آن سخت‌تر هم خواهد بود.

سيـــم و كـــابل هــاي غير‌استاندارد، عامل اصلي آتش‌سوزي در منازل هستند اما توليد آنها در ايران حتي بيشتر از كابل‌هاي استاندارد است.

براساس برآوردهاي  كارشناسان انجمن سيم و كابل، فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد كابل‌هاي منازل استاندارد هستند.

سوالات متداول :

آمارهاي رسمي سازمان آتش‌نشاني نشان مي‌دهد ۵۰‌درصد آتش‌سوزي منازل به دليل استفاده از تجهيزات غير‌استاندارد است.

ليست قيمت سيم و كابل هاي موجود در بازار

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۶:۰۶

مشكلات و راه حل هاي آنتن تلويزيون

قطعا همه ي ما در زندگي با مشكل بي كيفيت بودن تصوير تلويزيون مواجه شديم. براي مشاهده يك تصوير ايده آل در تلويزيون بايد به يك سري از نكات توجه كرد كه يكي از اين نكات درست كار كردن همه ي موارد و اجزاي مربوط به تلويزيون مثل كابل آنتن, آنتن, اتصالاتي مثل فيش و پريز و رابط و اسپليتر, تلويزيون و رسيور ديجيتال تلويزيون ميباشد كه بايد بدون نقص و مشكل كار كنند.

آنتن تلويزيون نقش بسيار مهمي را در داشتن يك تصوير خوب در تلويزيون ايفا ميكند. امروزه انواع مختلفي از آنتن هاي ثابت و متحرك توسط شركت ها و كارخانجات ايراني و خارجي توليد ميشود البته اين نكته را هم بايد در نظر گرفت كه بدون اطلاعات و بررسي دقيق آنتني خريداري نكنيد چون ممكن است مشكل تصوير حل نشود.

يكي از عمده ترين مشكلاتي كه ممكن است در هنگام مشاهده فيلم يا سريال و برنامه هاي تلويزيوني براي شما اتفاق بيافتد به هم ريختن تصوير در هنگام وزش باد ميباشد.

اما راه حل چيست؟ يكي از راه حل هايي كه ميتوان از طريق آن جلوي اين مشكل را گرفت داشتن يك پايه محكم و ثابت كردن آنتن هوايي ميباشد كه بايد اتصال اين دو كاملا محكم باشد تا در برابر وزش باد تكان نخورد.

يكي از مشكلات ديگري كه باعث ايجاد مشكل در تصوير ميشود اتصال دو كابل آنتن به آنتن مي باشد دقت داشته باشيد كه كابل آنتن از دوبخش شيلد و مغزي كه هر دوي آن ها هادي و رسانا هستند تشكيل شده است كه به هيچ وجه نبايد اين دو به هم اتصالي داشته باشند.

يكي ديگر از اين نوع مشكلات استفاده كردن از كابل غير استاندارد و نامناسب براي آنتن ميباشد كه هر چقدر آنتن خوبي داشته باشيد نميتوانيد تصوير ايده آل خود را دريافت كنيد.

همچنين در خريد آنتن بايد دقت داشته باشيد كه آنتني را خريداري كنيد كه قاب مناسبي براي برد الكترونيكي چاپي داخل آنتن داشته باشد كه در هنگام بارش باران اب به آن نفوذ نكند. زيرا سيگنال كانال شما ممكن است تا حد زيادي پايين بيايد.

شما ميتوانيد براي مصارف خانگي خود از انواع مختلف آنتن مثل آنتن تلويزيون گردان, آنتن تلويزيون ثابت و آنتن تلويزيون روميزي استفاده كنيد.

همچنين ميتوانيد براي مشاوره و خريد يك آنتن خوب با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۸:۲۶

 

 

 

انواع سيم ها

در زندگي روزمره ما استفاده از سيم يك موضوع كاملا عادي ميباشد. سيم ها در خيلي از موارد مثل هواپيما , ماشين و خيلي از لوازم هاي الكترونيكي و برقي ديگر استفاده ميشود. شما ميتوانيد با باز كردن يك وسيله برقي مقدار سيم استفاده شده در آن را ببينيد و به كاربرد آن پي ببريد.

ميتوان گفت كه سيم و كابل يكي از اصلي ترين وسايل ساختمان است كه باعث ميشود جريان الكتريكي را به درستي از خود عبور دهد.

به همين دليل بايد در خريد سيم و كابل دقت بسياري انجام داد. سيم و كابل ها را ميتوان به دسته هاي زيادي تقسيم كرد كه در همين مقاله به انواع آن اشاره ميكنيم.

ابتدا لازم است به تعاريف هادي و عايق براي معرفي و انواع سيم اشاره كنيم.

هادي به موادي مثل طلا, مس, نقره يا موادي از اين قبيل گفته ميشود كه رسانايي بالايي دارند و ميتوانند برق را به خوبي از خود عبور دهند و عايق به موادي گفته ميشود كه اصلا برق را از خود عبور نميدهند كه به اين مواد اصطلاحا عايق گفته ميشود.

انواع سيم:

اولين نوع سيم كه ميتوانيم به آن اشاره كنيم سيم مفتولي يا تك رشته اي ميباشد و به سيم خشك نيز معروفند قابليت هاي زيادي از قبيل فرم دهي راحت را داراست و داراي يك رشته هادي ميباشند تا به خوبي برق را از خود عبور دهند و معمولا در جاهايي مثل تابلو هاي برق استفاده ميشود.

يكي ديگر از انواع سيم ها ميتوان به سيم هاي نيمه افشان اشاره كرد. اين دسته از سيم ها بين سيم هاي افشان و سيم هاي مفتولي قرار دارند و مثل سيم هاي مفتولي كاربرد دارند.

سيم هاي افشان يكي ديگر از مدل هاي سيم هستند كه معمولا در ساختمان استفاده ميشوند زيرا اين سيم ها به دليل انعطاف بالا و داشتن رشته هاي نازك مسي ميتوانند در مطقع هاي مختلفي مورد استفاده قرار بگيرند.

 

 

براي اطلاعات بيشتر اين جا كليك كنيد

ليست قيمت سيم و كابل

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۴:۴۰

۳۱ فيلمي كه در سال ۲۰۱۸ نبايد از دست بدهيد

۳۱ فيلمي كه در سال ۲۰۱۸ نبايد از دست بدهيد

-  Black Panther

Black Panther

كارگردان: Ryan Coogler
بازيگران: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o
تاريخ اكران: ۲۹ ژانويه (۹ بهمن ۹۶)

فيلم سينمايي «پلنگ سياه» در سال ۲۰۱۸ تا لحظه نگارش اين مقاله پرفروش‌ترين فيلم سينماهاي آمريكا و دومين فيلم پرفروش جهان بوده است؛ فيلمي ابرقهرماني كه در عين موفقيت تجاري توانست نظر منتقدان را هم به خود جلب كند؛ اتفاقي كه عموما به سختي درمورد فيلم‌هاي اينچنيني رخ مي‌دهد. پلنگ سياه براساس كاراكتري از مجموعه كاراكترهاي مارول كاميكس به همين نام ساخته شده است. در اين اثر سينمايي تچالا، پادشاه واكاندا در نقش پلنگ سياه بايد برسر تصاحب پادشاهي با دشمناني سرسخت مواجه شود.

پلنگ سياه به شكل قابل‌توجهي ميان منتقدين آمريكايي تحسين شد و بعضي از نقدنويس‌هاي هوادار فيلم آن را بهترين فيلم ابرقهرماني تاريخ هم ناميده‌اند. در كل مي‌شود گفت يك اجماع عمومي ميان منتقدان آمريكايي درباره كيفيت بالاي پلنگ سياه وجود داشت. يكي از منتقدان وجود سبك منحصر به فرد كه در هيچ فيلم ابرقهرماني ديگري ديده نشده و نقش‌هاي منفي پيچيده و سمپاتي‌برانگيز را از جمله عوامل موفقيت فيلم ارزيابي كرده است.

۲-  Annihilation

Annihilation

كارگردان: Alex Garland
بازيگران:  Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez
تاريخ اكران: ۲۲ فوريه (۳ اسفند ۹۶)

فيلم سينمايي Annihilation كه نام آن تحت عنوان «نابودي» هم ترجمه شده است يك فيلم علمي‌تخيلي و ترسناك روانشناختي است. فيلم براساس رماني به همين نام نوشته جف وندرمير ساخته شده و روايتگر سفر خطرناك يك زيست‌شناس به منطقه‌اي اسرار‌آميز است؛ منطقه‌اي كه از قوانين طبيعت پيروي نمي‌كند و اتفاقات غيرمنتظره‌اي را براي تيم سفركننده تدارك ديده است. گرچه فيلم سينمايي نابودي از نظر تجاري فيلم چندان موفق و پرفروشي نبود اما در ميان عناويني قرار داشت كه از نظر منتقدان جايگاه كاملا قابل‌قبولي را در ميان فيلم‌هاي سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داد.

۳-  A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

كارگردان: Ava DuVernay
بازيگران: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling
تاريخ اكران: ۲۶ فوريه (۷ اسفند ۹۶)

«چين‌خوردگي در زمان» يك فيلم فانتزي در سبك ماجراجويي است كه توسط ايوا دوورني كارگرداني شده است. ماجراي اين اثر سينمايي درباره دختري است كه با كمك سه همسفر، سفري را براي يافتن پدرش آغاز مي‌كند؛ پدري كه پس از كشف يك سياره جديد گم شده است. ايوا دوورني كارگردان اين فيلم پيشتر به‌خاطر كارگرداني آثاري مثل ميان ناكجا (Middle of Nowhere) و سلما (Selma) مورد توجه قرار گرفته بود. او اولين كارگردان زن آفريقايي-آمريكايي است كه در جشنواره ساندنس جايزه كارگرداني را تصاحب كرد؛ همچنين فيلم فانتزي چين‌خوردگي در زمان هم اولين فيلم لايو-اكشني بود كه توسط يك كارگردان زن سياه‌پوست ساخته مي‌شود و بودجه‌اي سه‌رقمي دارد.

۴-  Tomb Raider

Tomb Raider

كارگردان: Roar Uthaug
بازيگران: Alicia Vikander, Daniel Wu, Dominic West
تاريخ اكران: ۱۶ مارس (۲۵ اسفند ۹۶)

«توم ريدر» يك فيلم اكشن ماجراجويي است كه براساس يك بازي ويديويي بسيار معروف به همين نام ساخته شده است. نسخه‌هاي مختلف اين بازي از سال ۱۹۹۶ در اختيار گيمرها قرار گرفت و جريان توليد بازي‌‎هايي در مجموعه توم ريدر هنوز تا سال ۲۰۱۸ نيز ادامه دارد. اما فيلم سينمايي توم ريدر براساس بازي توم ريدر (عرضه شده در سال ۲۰۱۳) ساخته شده است، اين فيلم عناصري از بازي «ظهور توم ريدر» (عرضه شده در سال ۲۰۱۵) را نيز در خود دارد.

با توجه به اين نكته كه پيش از اين هم شاهد ساخت فيلم سينمايي براساس بازي توم ريدر بوديم (فيلم‌هايي مثل «لارا كرافت: مهاجم مقبره» و «لارا كرافت مهاجم مقبره: گهواره حيات»، هر دو با نقش‌آفريني آنجلينا جولي)، اين فيلم يك شروع مجدد در مجموعه فيلم‌هاي توم ريدر هم به حساب مي‌آيد. توم ريدر روايتگر ماجراي سفر خطرناك لارا كرافت به منطقه‌اي است كه آخرين مقصد پدرش پيش از ناپديدشدن بوده است.

۵- Isle of Dogs

Isle of Dogs

كارگردان: Wes Anderson
بازيگران: Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray
تاريخ اكران: ۲۳ مارس (۳ فروردين ۹۷)

«جزيره سگ‌ها» يك انيميشن استاپ موشن آمريكايي است كه توسط وس اندرسن ساخته شده است. اندرسن به خاطر ساخت فيلم‌هاي مستقل در سينماي آمريكا مورد توجه بوده است. فيلم در ژاپن (در فضايي ويران‌شهري مربوط به آينده‌اي نزديك) مي‌گذرد و روايتگر ماجراي پسري است كه پس از شيوع نوعي بيماري ميان حيوانات و تبعيد سگ‌ها به يك جزيره به دنبال سگش مي‌گردد.

جزيره سگ‌ها كه بدون شك يكي از بهترين فيلم‌هاي ۲۰۱۸ است به خاطر سبك خاص انيميشن، داستان و شوخي‌هايش مورد توجه و تحسين منتقدان قرار گرفت و جايزه بهترين كارگرداني را هم از جشنواره فيلم برلين تصاحب كرد.

۶-  Ready Player One

Ready Player One

كارگردان: Steven Spielberg
بازيگران: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn
تاريخ اكران: ۲۹ مارس (۹ فروردين ۹۷)

«بازيكن شماره يك آماده» فيلمي است علمي تخيلي و ماجراجويانه كه براساس رماني به همين نام (منتشر شده در سال ۲۰۱۱) ساخته شده است. داستان فيلم در سال ۲۰۴۵ مي‌گذرد؛ در شرايطي كه اغلب انسان‌ها براي فرار از پريشان‌حالي و ويراني‌هاي جهان واقعي از يك سيستم واقعيت مجازي خاص استفاده مي‌كنند. در اين شرايط يك نوجوان نشانه‌هايي از يك بازي پنهان در اين برنامه كشف مي‌كند كه از طريق بردن آن مي‌توان صاحب كل برنامه شد؛ در نتيجه جدالي ميان اين نوجوان و همراهانش با يك شركت بزرگ براي بردن اين بازي و تصاحب برنامه پديد مي‌آيد.

بد نيست به اين نكته هم اشاره كنيم كه فيلم‌نامه اين اثر سينمايي تفاوت‌هاي قابل توجهي با رمان دارد، بعضي از منتقدين اين تفاوت‌ها را مثبت ارزيابي كرده‌اند و معتقدند تغييرات در رمان باعث شده شاهد فيلم‌نامه قدرتمندتري باشيم.

۷-  A Quiet Place

A Quiet Place

كارگردان: John Krasinski
بازيگران: Emily Blunt, John Krasinski
تاريخ اكران: ۶ آوريل (۱۷ فروردين ۹۷)

فيلم سينمايي A Quiet Place يك درام ترسناك است كه توسط جان كرازينسكي ساخته شده است. كرازينسكي در اين اثر سينمايي به همراه همسر واقعي‌اش اميلي بلانت، به ايفاي نقش نيز پرداخته است. در اين اثر سينمايي زمين به تسخير موجوداتي درآمده كه انسان‌ها را شكار مي‌كنند. اين موجودات حساسيت فوق‌العاده‌اي به صدا دارند و تنها صدايي كوچك كافي است تا آن‌ها را به سمت طعمه‌هاي خود هدايت كند. فيلم ماجراي خانواده‌اي را روايت مي‌كند كه بايد از ترس اين موجودات در پناهگاهي زندگي كنند و زندگي خود را نيز بدون توليد كوچكترين صدايي بگذرانند. همانطور كه مشخص است نام فيلم هم از همين وضعيت خاص گرفته شده است. اين فيلم كم بودجه توانست بيش از ۱۵ برابر رقمي كه صرف توليد آن شده بود را در گيشه بدست آورد و در ميان منتقدان هم يكي از بهترين فيلم‌هاي ترسناك ۲۰۱۸ لقب گرفت.

۸-  The Rider

The Rider

كارگردان: Chloé Zhao
بازيگران: Brady Jandreau, Lilly Jandreau, Tim Jandreau
تاريخ اكران: ۱۳ آوريل (۲۴ فروردين ۹۷)

تا اين لحظه يكي از بهترين فيلم‌هاي سال ۲۰۱۸ از نظر منتقدان فيلمي نيست جز The Rider يا «سواركار». سواركار روايتگر ماجراي گاوچراني است كه پس از يك حادثه ديگر قادر نيست در ميادين گاوبازي حاضر شود و همين موضوع براي او چالشي هويتي پيرامون معناي زندگي ايجاد كرده است. حال كه هويت، هدف و مردانگي او كه از طريق مسابقات گاوبازي قوام مي‌گرفته دچار بحران شده او بايد در زندگي جديدش معناي ديگري براي هويتش بيافريند.

كارگردان فيلم سواركار يك زن چيني به نام كلوئي ژائو است. سواركار دومين فيلم بلند او است؛ فيلمي كه علاوه بر منتقدان آمريكايي توجه داوران جشنواره كن را هم در سال ۲۰۱۷ برانگيخت و جايزه آرت سينماي اين جشنواره را به خود اختصاص داد.

۹-  Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

كارگردان: Anthony Russo, Joe Russo
بازيگران: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo
تاريخ اكران: ۲۳ آوريل (۳ ارديبهشت ۹۷)

«انتقام‌جويان: جنگ ابديت» فيلمي بود كه در سال ميلادي جاري گيشه‌هاي هاليوود را تسخير كرد. فيلم پس از يك افتتاحيه ركوردشكن و فوق‌العاده از نظر تجاري، توانست فروش قدرتمندش را ادامه دهد و در حال حاضر لقب پرفروش‌ترين فيلم جهان در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده است.

انتقام‌جويان: جنگ ابديت فيلمي ابرقهرماني در جهان سينماي مارول، دنباله دو اثر ديگر از همين مجموعه است و توسط برادران روسو كارگرداني شده. در اين اثر سينمايي انتقام‌جويان و متحدان‌شان بايد با نشان دادن هر تلاشي تانوس را شكست دهند تا از نابودي جهان جلوگيري كنند.

۱۰-  Deadpool 2

Deadpool 2

كارگردان: David Leitch
بازيگران: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin
تاريخ اكران: ۱۰ مي (۲۰ ارديبهشت ۹۷)

«ددپول ۲» يازدهمين فيلم از مجموعه‌ فيلم‌هاي مردان ايكس و ادامه فيلم سينمايي ددپول است كه سال ۲۰۱۶ ساخته شد. اين فيلم ابرقهرماني جهان سينمايي مارول از نظر فروش و همچنين از نگاه منتقدان تا حد زيادي وضعيتي داشت شبيه به فيلم قبلي ددپول. در اين قسمت ويد ويلسون (ددپول) با تشكيل تيمي از جهش‌يافته‌ها بايد از پسري نوجوان كه داراي توانايي‌هاي ماورا الطبيعي است محافظت كند.

كارگردان ددپول ۲ ديويد ليچ بدل‌كار مشهور است كه پيش از اين فيلم بلوند اتمي را كارگرداني كرده بود و پس از جدايي تيم ميلر (كارگردان فيلم ددپول سال ۲۰۱۶) به اين مجموعه پيوست.

۱۱-  Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

كارگردان: Ron Howard
بازيگران: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke
تاريخ اكران: ۲۳ مي (۲ خرداد ۹۷)

«سولو: داستاني از جنگ ستارگان» دومين فيلم مستقل مجموعه جنگ ستارگان، از نظر سير روايي وقايع، پيش از «جنگ ستارگان قسمت چهارم: اميدي تازه» قرار مي‌‌گيرد و داستان هان سولو را در اين مجموعه روايت مي‌كند. اين اثر سينمايي را ران هاوارد كارگرداني كرده است.

مجموعه جنگ ستارگان بدون شك محبوب‌ترين مجموعه از فيلم‌هاي سينمايي در ايالات متحده آمريكا به حساب مي‌آيد ويكي از قسمت‌هاي همين مجموعه «جنگ ستارگان: نيرو برمي‌خيزد» پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي آمريكا و سومين فيلم پرفروش تاريخ سينماي جهان است. با اين وجود گرچه نمي‌توان در اهميت هيچ يك از قسمت‌هاي اين مجموعه پرطرفدار شك كرد اما سولو: داستاني از جنگ ستارگان نتوانسته از نظر تجاري مانند قسمت‌هاي ديگر جنگ ستارگان پرفروش ظاهر شود و به نظر مي‌رسد با توجه به بودجه بسيار بالاي ساخت آن (چيزي بين ۲۵۰ تا ۳۰۰ ميليون دلار) كار دشواري را در گيشه پيش رو داشته باشد.

۱۲-  Ocean’s 8

Ocean’s 8

كارگردان: Gary Ross
بازيگران: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway
تاريخ اكران: ۷ ژوئن (۱۷ خرداد ۹۷)

«هشت يار اوشن» يك فيلم كمدي است كه گري راس وظيفه كارگرداني آن را به عهده داشته است. هشت يار اوشن اسپين آف سه‌گانه معروف اوشن محسوب مي‌شود كه در سال‌هاي ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ توسط استيون سودربرگ ساخته شدند. فيلم ماجراي يك گروه كه از تعدادي زن تشكيل شده‌اند و براي يك سرقت برنامه‌ريزي مي‌كنند را روايت مي‌كند. همچنين بايد به اين نكته اشاره كرد كه مت ديمون و كارل راينر هم از سه‌گانه اوشن در اين فيلم به شكل افتخاري حضوري كوتاه دارند.

۱۳-  Hereditary

Hereditary

كارگردان: Ari Aster
بازيگران: Toni Collette, Alex Wolff, Milly Shapiro
تاريخ اكران: ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ۹۷)

فيلم سينمايي Hereditary  يك فيلم ترسناك ماورايي است كه اولين اثر كارگرداني نه‌چندان نام آشنا به اسم آري آستر به حساب مي‌آيد. آستر پيش از اين ساخت تعدادي از فيلم‌هاي كوتاه را در كارنامه دارد. فيلم ماجراي جستجوي اسرار مرموز يك خانواده و تلاش براي فرار كردن از بخت شومي كه به اعضاي خانواده به ارث مي‌رسد را روايت مي‌كند. مشهورترين بازيگر اين فيلم، توني كولت بازيگر و خواننده معروف استراليايي است. Hereditary در ميان فيلم‎‌هاي محبوب منتقدان قرار دارد و مي‌توان آن را از همين حالا جزو بهترين فيلم‌هاي ترسناك ۲۰۱۸ دانست. احتمال دارد براي اين فيلم همان اتفاقي بيفتد كه سال گذشته براي فيلم اول جوردن پيل يعني Get Out افتاد؛ فيلمي كه هم در فهرست بهترين فيلم‌هاي ترسناك ۲۰۱۷ قرار گرفت و هم يكي از بهترين فيلم‌هاي سال ۲۰۱۷ از نظر منتقدان شد.

۱۴- Shoplifters

Shoplifters

كارگردان: Hirokazu Kore-eda
بازيگران: Lily Franky, Sakura Ando, Mayu Matsuoka
تاريخ اكران: ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ۹۷)

«دزدان مغازه» درامي است ژاپني ساخته هيروكازو كورئيدا، كارگرداني كه در جشنواره فيلم كن توجه منتقدان و داوران جشنواره را برانگيخت و موفق شد نخل طلاي جشنواره را تصاحب كند. اين اثر كه به شكل جهاني تحسين‌شده و احتمالا تا پايان سال ۲۰۱۸ بيشتر درباره‌اش خواهيم شنيد ماجراي خانواده‌اي فقير را روايت مي‌كند كه زندگي‌شان را از طريق كارهاي كم‌درآمد و دله‌دزدي مي‌گذرانند؛ خانواده‌اي كه با وجود شرايط اسف‌بار زندگي‌شان نگهداري از دختري بي‌خانمان را هم برعهده مي‌گيرند. كورئيدا پيش از اين بخاطر فيلم Like Father, like Son مورد توجه جهاني قرار گرفته بود.

۱۵-  Cold War

Cold War

كارگردان: Paweł Pawlikowski
بازيگران: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza
تاريخ اكران: ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ۹۷)

«جنگ سرد» يك فيلم لهستاني به كارگرداني پاوو پاوليكوفسكي است. اين اثر كه مورد تمجيد منتقدان واقع شده در جشنواره فيلم كن ۲۰۱۸ هم جايزه بهترين كارگرداني را به دست آورد. پاوليكوفسكي پيش از اين موفق شده بود بخاطر فيلم ايدا جوايز متعددي از جمله جايزه اسكار بهترين فيلم غيرانگليسي زبان را تصاحب كند و در سطح جهاني خوش بدرخشد.

جنگ سرد روايتگر يك داستان عاشقانه است ميان مرد و زني با خلقيات و پس‌زمينه‌هاي متفاوت كه در حاشيه جنگ سرد (دهه پنجاه پس از پايان جنگ جهاني دوم) جريان دارد.

۱۶-  The Incredibles 2

The Incredibles 2

كارگردان: Brad Bird
بازيگران: Holly Hunter, Craig T. Nelson, Sarah Vowell
تاريخ اكران: ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد ۹۷)

«شگفت‌انگيزان ۲» يك انيميشن ابرقهرماني است به كارگرداني برد برد. فيلم خط روايي قسمت قبلي را دقيقا از نقطه پاياني آن پي ‌مي‌گيرد. در اين قسمت باب پار (آقاي شگفت‌انگيز) بايد از جك-جك مراقبت كند در حالي كه هلن در گيرودار ماموريتي براي نجات جهان است.

كارگرداني اين اثر را برد برد بر عهده گرفته كه پيش از اين وظيفه ساخت قسمت اول مجموعه شگفت‌انگيزان و انيميشن معروف راتاتويي را برعهده داشت. پيش از اين قرار بود شاهد اكران اين فيلم در سال ۲۰۱۹ باشيم اما با توجه به برخي پيش‌آمدها تاريخ اكران شگفت‌انگيزان ۲ در سال ۲۰۱۹ به انيميشن داستان اسباب‌بازي ۴ داده شد.

۱۷-  Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

كارگردان: J. A. Bayona
بازيگران: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Rafe Spall
تاريخ اكران: ۲۲ ژوئن (۱ تير ۹۷)

«دنياي ژوراسيك: قلمروي سقوط كرده» يك فيلم علمي‌ تخيلي آمريكايي است كه ادامه فيلم دنياي ژوراسيك (ساخته شده در سال ۲۰۱۵) به حساب مي‌آيد و پنجمين فيلم مجموعه پارك ژوراسيك است. كالين ترورو نويسنده و كارگردان فيلم دنياي ژوراسيك در اين اثر هم در نقش فيلم‌نامه‌نويس ظاهر شده و با درك كانولي يكي ديگر از نويسندگان فيلم قبلي همكاري داشته است. ساخت اين اثر سينمايي را خوان آنتونيو بايونا كارگردان اسپانيايي (از شاگردان گيرمو دل تورو) كه بيشتر بخاطر ساخت فيلم ترسناك يتيم‌خانه معروف است، برعهده دارد.

ماجراي « دنياي ژوراسيك: قلمروي سقوط كرده» در شرايطي رخ مي‌دهد كه آتشفشان خاموش جزيره فعال شده و اون در كنار كلير تلاش مي‌كنند باقي‌مانده دايناسورها را از خطر انقراض نجات دهند.

۱۸- Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

كارگردان: Stefano Sollima
بازيگران: Benicio del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner
تاريخ اكران: ۲۷ ژوئن (۶ تير ۹۷)

«سيكاريو: روز سرباز» يا سيكاريوي ۲ يك فيلم اكشن جنايي است به كارگرداني استفانو سوليما. فيلم ادامه قسمت اول مجموعه است كه در سال ۲۰۱۵ ساخته شد و در آن بنيسيو دل تورو و جاش برولين دوباره در همان نقش‌هاي سابق حضور دارند. فيلم ماجراي درگيري‌هاي مربوط به مواد مخدر در مرز آمريكا و مكزيك را نشان مي‌دهد و با وخيم‌شدن شرايط و انتقال تروريست از مرزها، سازمان سيا با همكاري يك قاتل قديمي وارد قصه مي‌شود.

اثر اول مجموعه سيكاريو را دني ويلنوو كارگردان فرانسوي-كانادايي كه آثاري چون Arrival و Blade Runner 2049 را در كارنامه دارد ساخته بود اما اين بار براي كارگرداني قسمت دوم نوبت به استفانو سوليما رسيده كه به دليل ساختن سريال‌هايي جنايي همچون گومورا در ايتاليا شناخته مي‌شود.

۱۹-  Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

كارگردان: Peyton Reed
بازيگران: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña
تاريخ اكران: ۵ جولاي (۱۴ تير ۹۷)

فيلم سينمايي Ant-Man and the Wasp يك اثر ابرقهرماني در جهان سينمايي مارول است كه در ادامه فيلم Ant-Man ساخته سال ۲۰۱۵ قرار مي‌گيرد. اين فيلم كه بيستمين اثر در جهان سينمايي مارول به حساب مي‌آيد توسط پيتون ريد كارگرداني شده؛ مردي كه پيش از اين فيلم‌هاي Yes Man و Ant-Man را هم به ترتيب در سال‌هاي ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵ كارگرداني كرده بود. پل راد و اوانجلين ليلي از قسمت اول اين مجموعه، در اين قسمت هم همان نقش‌هاي قبلي را برعهده دارند.

وقايع Ant-Man and the Wasp در ميان وقايع فيلم‌هاي Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War قرار دارد؛ پس از وقايع مربوط به جنگ داخلي اسكات لنگ در بازداشت خانگي قرار دارد و قصد دارد بين وظايفش به عنوان يك پدر و وظايفش به عنوان Ant-Man نوعي توازن ايجاد كند.

۲۰- Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible - Fallout

كارگردان: Christopher McQuarrie
بازيگران: Tom Cruise, Henry Cavill, Ving Rhames
تاريخ اكران: ۲۶ جولاي (۴ مرداد ۹۷)

«مأموريت غيرممكن: فال‌اوت» ششمين عنوان در مجموعه فيلم‌هاي مأموريت غيرممكن است. اين اكشن جاسوسي را كريستوفر مك‌كواري كارگرداني كرده است؛ مردي كه پيش از اين قسمت پنجم همين مجموعه را هم كارگرداني كرده بود و به عنوان نويسنده فيلم‌هاي برايان سينگر مانند مظنونين هميشگي و والكيري نيز شناخته مي‌شود. فيلم شرايط پيچيده‌اي را روايت مي‌كند كه پس از بد پيش رفتن يك عمليات براي ايتن هانت و تيمش پديد مي‌آيد.

ساخت مجموعه فيلم‌هاي ماموريت غيرممكن از سال ۱۹۹۶ آغاز شد زماني كه تام كروز ستاره اصلي اين فيلم‌ها ۳۴ ساله بود و تا حال كه ۵۵ سال سن دارد ادامه يافته است. كريستوفر مك‌كواري تنها كارگرداني است كه با ساختن Mission: impossible-fallout در مجموعه ماموريت غيرممكن بيش از يك فيلم ساخته. پيش از اين ۴ كارگردان مختلف قسمت‌هاي اول تا چهارم مجموعه را كارگرداني كرده بودند.

۲۱- BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

كارگردان: Spike Lee
بازيگران: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier
تاريخ اكران: ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد ۹۷)

فيلم جديد اسپايك لي با اسمي كه شيوه نوشتاري جالبي هم دارد (BlacKkKlansman)، اقتباسي است از رماني به نام بلك كلنزمن يا نژاد پرست سياه كه روايتگر ماجراي يك كارآگاه سياه‌پوست است كه وارد انجمن كو كلاكس ‌كلان‌ها مي‌شود. جان ديويد واشينگتن (پسر دنزل واشينگتن معروف)‌ نقش كارآگاه سياه‌پوست را به عهده دارد كه موفق مي‌شود تا رده‌هاي بالاي سازمان نفوذ كند و آدام درايور هم نقش يك پليس تحت پوشش يهودي را ايفا مي‌كند. شكل نوشتاري نام فيلم يا اتصال سه حرف K‌ به هم يادآور سازمان كو كلاكس كلان است؛‌ سازماني قديمي كه در آمريكا بسيار فعال بوده و علاوه بر شعله‌ور ساختن نفرت نژادي،‌ دست به اعمال خرابكارانه مختلف عليه سياه‌پوست‌ها مي‌زند.

۲۲- Papillon

Papillon

كارگردان: Michael Noer
بازيگران: Charlie Hunnam, Rami Malek, Eve Hewson
تاريخ اكران: ۲۴ آگوست (۲ شهريور ۱۳۹۷)

«پاپيون» يك درام زندگي‌نامه‌اي است كه براساس خاطرات يك زنداني فرانسوي (آنري شارير) متهم به قتل ساخته شده است. شارير در سال ۱۹۳۳ روانه زندان شد و در سال ۱۹۴۱ يعني ۸ سال بعد با كمك يك زنداني ديگر به نام لوئيس دگا موفق شد از زندان فرار كند. پاپيون پيش از اين در سال ۱۹۷۳ هم يك اقتباس معروف سينمايي داشت كه توسط فرانكلين جي. شافنر ساخته شد و با بازي دو تن از بازيگران مشهور سينماي آمريكا يعني استيو مك‌كوئين و داستين هافمن همراه بود. به هر حال پاپيون در سال ۲۰۱۸ براي جلو زدن از اقتباس مشهور قبلي راه سختي در پيش دارد.

۲۳- Venom

كارگردان: Ruben Fleischer
بازيگران: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed
تاريخ اكران: ۴ اكتبر (۱۲ مهر ۹۷)

«ونوم» فيلمي است ابرقهرماني در جهان سينمايي مارول كه از كاراكتري به همين نام در كميك‌هاي مارول سرچشمه گرفته است. ونوم يكي از دشمنان مشهور اسپايدرمن به حساب مي‌آيد و اولين بار فكر ساخت يك اسپين‌آف مستقل براي ونوم زمان ساخت اسپايدرمن ۳ به ذهن توليدكنندگان رسيد.

در فيلم ونوم، ادي بروك توسط يك سيمبيوت فضايي تسخير مي‌شود و ونوم شكل مي‌گيرد. كارگردان اين اثر سينمايي روبن فليشر است كه پيش از اين ساخت آثاري چون Gangster Squad و Zombieland را در كارنامه دارد.

۲۴- A Star Is Born

A Star Is Born

كارگردان: Bradley Cooper
بازيگران: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott
تاريخ اكران: ۵ اكتبر (۱۳ مهر ۹۷)

يك ستاره سينمايي كه شهرت و محبوبيت زيادش به دليل بالارفتن سن و اعتياد به الكل در حال از ميان رفتن است كمك مي‌كند يك بازيگر و خواننده زن تازه‌كار مشهور شود. فيلم كه نوعي بازسازي عنواني مشابه ساخته شده در سال ۱۹۳۷ به حساب مي‌آيد با بازي بردلي كوپر و استفاني جرمنوتا (نام هنري ليدي گاگا) همراه است.

بد نيست به اين نكته هم اشاره كنيم كه ساخت اين فيلم سينمايي اولين تجربه كارگرداني بردلي كوپر كه در حال حاضر يكي از بازيگران گران‌قيمت هاليوود است به حساب مي‌آيد.

۲۵- First Man

First Man

كارگردان: Damien Chazelle
بازيگران: Ryan Gosling, Claire Foy, Corey Stoll
تاريخ اكران: ۱۲ اكتبر (۲۰ مهر ۹۷)

«اولين مرد» فيلمي است فضايي و زندگي‌نامه‌اي كه توسط كارگردان موفق اين سال‌هاي آمريكا يعني ديمين شزل ساخته شده. اين اثر سينمايي براساس يك رمان زندگي‌نامه‌اي درباره زندگي نيل آرمسترانگ به نام « First Man: The Life of Neil A. Armstrong»‌ ساخته شده؛‌ مردي كه در سال ۱۹۶۹ براي اولين‌بار پا به كره ماه گذاشت. فيلم ماجراي سال‌هايي از زندگي آرمسترانگ را روايت مي‌كند كه در نهايت به ماموريت ويژه آپولو ۱۱ و سفر اولين انسان به ماه منجر مي‌شود.

شزل كارگردان اين فيلم سينمايي پيش‌تر بابت ساخت فيلم‌هايي مثل Whiplash و La La Land مورد تمجيد واقع شده بود و جوايز متعددي را به خود اختصاص داد.

۲۶- Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

كارگردان: Bryan Singer, Dexter Fletcher
بازيگران: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee
تاريخ اكران: ۲ نوامبر (۱۱ آبان ۹۷)

«حماسه‌ي كولي» نام فيلمي زندگي‌نامه‌اي است درباره گروه راك بريتانيايي كويين از آغاز شكل‌گيري گروه تا اجراي آن‌ها در كنسرت خيريه Live Aid‌ سال ۱۹۸۵ براي كمك به قطحي‌زدگان اتيوپيايي. ساخت فيلم توسط برايان سينگر آغاز شد اما به دليل اخراج اين كارگردان از پروژه بخش پاياني كار توسط دكستر فلچر به سرانجام رسيد. برايان مي گيتاريست گروه كويين و راجر تيلور درامر گروه وظيفه توليد موسيقي اين اثر را به عهده داشته‌اند. فيلم كه قرار است آبان ماه امسال اكران شود از همين حالا در آمريكا به دليل ناگفته گذاشتن برخي حقايق درباره زندگي شخصي فردي مركوري و نحوه مرگ وي مورد برخي انتقادات قرار گرفته است.

۲۷- Suspiria

Suspiria

كارگردان: Luca Guadagnino
بازيگران: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth
تاريخ اكران: ۲ نوامبر (۱۱ آبان ۹۷)

«سوسپيريا» يك فيلم ترسناك با مضامين سوپرنچرال (ارواح و شياطين) است كه بازسازي فيلمي با همين نام ساخته شده در سال ۱۹۷۷ به حساب مي‌آيد. فيلم روايتگر ماجراي يك هنرجوي باله است كه متوجه مجموعه‌اي از قتل‌هاي شوم در يك آكادمي رقص مي‌شود. فيلم سال ۱۹۷۷ را داريو آرجنتو كارگردان مشهور ايتاليايي ساخته است. آرجنتو به خاطر ساخت فيلم‌هاي ترسناك به ويژه در سبك جالو (نوعي سبك خاص فيلم‌هاي ژانر وحشت در سينماي ايتاليا) شهرت ويژه‌اي داشت و بر آثار سينمايي اين ژانر كه سال‌ها بعد ساخته شد تاثير زيادي گذاشت.

بد نيست به اين نكته هم اشاره كنيم كه بازسازي فيلم سينمايي سوسپيريا توسط لوكا گوادانينو كارگردان ايتاليايي انجام مي‌شود كه در سال ميلادي ۲۰۱۷ بخاطر فيلم «مرا با نامت صدا بزن» (Call Me by Your Name) مورد توجه قرار گرفت.

۲۸- Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

كارگردان: David Yates
بازيگران: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler
تاريخ اكران: ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان ۹۷)

اين درام خيال‌پردازانه ادامه فيلم «جانوران شگفت‌انگيز و زيستگاه آن‌ها» است و توسط كارگردان همان فيلم ساخته شده است. ديويد ييتس علاوه بر كارگرداني فيلم‌هاي جانوران شگفت‌انگيز، چهار قسمت از مجموعه فيلم‌هاي هري پاتر را هم كارگرداني كرده است. «جانوران شگفت‌انگيز: جنايات گريندل‌والد» كه قرار است اواخر آبان‌ماه امسال اكران شود دهمين فيلمي به حساب مي‌آيد كه در دنياي جادوگري جي.كي. رولينگ ساخته شده. در ضمن بايد به اين نكته هم اشاره كنيم كه فيلم‌نامه اين اثر سينمايي را خود جي.كي. رولينگ نوشته است. فيلم ماجراي همكاري آلبوس دامبلدور و نيوت اسكمندر را براي مبارزه با جادوگر سياه گلرت گريندل‌والد روايت مي‌كند.

۲۹- Creed 2

Creed 2

كارگردان: .Steven Caple Jr
بازيگران: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson
تاريخ اكران: ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۹۷)

فيلم سينمايي Creed 2 يك درام ورزشي است كه توسط استيون كيپل جونيور ساخته شده و ادامه فيلم Creed ساخته سال ۲۰۱۵ است. اين فيلم هشتمين اثر در مجموعه فيلم‌هاي راكي است و مثل فيلم قبلي از حضور مايكل بي.جردن و سيلوستر استالونه بهره گرفته است. مجموعه فيلم‌هاي راكي با ساخت فيلم Rocky در سال ۱۹۷۶ آغاز شد و با موفقيت فيلم اول طي سال‌هاي بعد قسمت‌هاي ديگري از اين مجموعه سينمايي روي پرده رفتند. اين مجموعه فيلم‌ها تا سال ۲۰۰۶ و با فيلم Rocky Balboa (2006) روي شخصيت راكي بالبوآ تمركز داشتند. رفته رفته و با پابه‌سن گذاشتن سيلوستر استالونه از فيلم Creed سال ۲۰۱۵ شاهد تغيير تمركز فيلم از راكي به سوي آدونيس كريد (با بازي مايكل بي.جردن) بوديم. آدونيس كريد پسر رقيب ديرينه و دوست راكي، آپولو كريد است كه حال، راكيِ بازنشسته آموزش و مربي‌گري او را به عهده گرفته است.

در Creed 2 شاهد تلاش و تمرين‌هاي آدونيس كريد براي شكست دادن پسر ايوان دراگو هستيم. ايوان دراگو يكي از كاراكترهاي راكي ۴ بود كه در رينگ بوكس سال‌ها قبل پدر آدونيس كريد را مي‌كشد.

۳۰- Robin Hood

Robin Hood

كارگردان: Otto Bathurst
بازيگران: Taron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohn
تاريخ اكران: ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۹۷)

«رابين هود» يك فيلم اكشن ماجراجويي است كه براساس قصه معروف و شناخته شده رابين هود ساخته شده است. داستاني كه يكي از مشهورترين فولكلورهاي انگليسي است و بارها مورد اقتباس براي ساخت انيميشن، فيلم سينمايي و سريال قرار گرفته است. با بررسي دقيق‌تر رابين هود در تاريخ سينما خواهيم ديد كه از سال ۱۹۱۲ شاهد ساخت فيلم سينمايي اقتباس شده از اين قصه بوده‌ايم. از اواسط قرن بيستم (دهه پنجاه ميلادي) پاي رابين هود به سريال‌هاي تلويزيوني هم باز شد. همچنين در صحنه‌هاي تئاتر و بازي‌هاي ويديويي هم چندين و چند اثر با الهام از اين كاراكتر و ماجراهايش ساخته شده‌اند.

اما جديدترين رابين هود سينما كه قرار است امسال اكران شود توسط اتو بترست، كارگردان بريتانيايي ساخته شده. بترست از كارگردانان سريال تلويزيوني پيكي بلايندرز بود و بابت كارگرداني بخشي از اين سريال جايزه بفتا هم برده است. بد نيست به اين نكته هم اشاره كنيم كه بترست كارگردان نخسين قسمت از سريال بريتانيايي آينه سياه (Black Mirror) هم بوده است.

۳۱- Aquaman

Aquaman

كارگردان: James Wan
بازيگران: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe
تاريخ اكران: ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر ۹۷)

«آكوامن» فيلمي است ابرقهرماني كه براساس شخصيتي به همين نام در كاميك‌هاي دي‌سي ساخته شده است. پيش از اين در فيلم‎هايي مثل «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» و «ليگ عدالت» هم شاهد حضور آكوامن بوديم. اما اين فيلم سينمايي اولين اثر بلندي است كه با تمركز بر شخصيت آكوامن ساخته شده است. در هر سه فيلم جيسون موموآ به ايفاي نقش آكوامن پرداخته است.

در فيلم آكوامن آرتور كري وارث پادشاهي آتلانتيس بايد مردم خود را رهبري كند و در نقش يك قهرمان ظاهر شود. بايد به اين نكته هم اشاره كنيم كه وقايع فيلم آكوامن از نظر سير روايي در ادامه ماجراهاي فيلم ليگ عدالت قرار دارد. جيمز وان كارگردان اين اثر سينمايي به دليل ساخت فيلم‌هاي ترسناك شهرت دارد و يكي از مشهورترين آثار كارنامه او فيلم سينمايي «اره» (۲۰۰۴) است.

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۰۶:۵۴

نحوه ي اتصال كابل آنتن

نحوه ي اتصال كابل آنتن

نحوه ي اتصال كابل آنتن

نحوه ي اتصال كابل آنتن

از قديم ، آنتن و كابل آنتن ، پشت بام و تلويزيون، يك مجموعه پر از مشكل بودند و بعضا ميتوانستند كاملا وقت و هزينه زيادي را از افراد بگيرند.

با كمي تغيير در جهت آنتن، يا وزيدن كمي باد، تصوير تلويزيون حسابي به هم ميريخت

و در هنگام تماشاي يك فيلم يا برنامه محبوب، صاحبخانه به دردسر مي افتاد.

بعد از روي كار آمدن رسيورهاي ديجيتال براي گرفتن سيگنالهاي ديجيتال آنتن تلويزيون ، اين مشكلات بسيار كمتر شدند.

ديگر سيگنال ضعيف آنتن و يا ارتفاع كم ساختمان، نميتواند براي تصوير تلويزيون مشكل ايجاد كند اما،

رعايت نكردن بعضي نكات خيلي ساده، ميتواند تصوير تلويزيون را خراب كند.

نحوه اتصال دو سيم آنتن

نكته اول : كابل آنتن را يك تكه بكشيد!

تا جايي كه امكان دارد، از يك كابل آنتن يك تكه، از آنتن تا رسيور يا تلويزيون استفاده كنيد.

كابل آنتن دو يا چند تكه يكي از مهمترين عوامل افت كيفيت تصوير در تلويزيون است.

نكته دوم: اتصال كابل آنتن مانند سيم برق نيست!

اگر مجبور هستيد كه از كابل آنتن دو تكه يا چند تكه استفاده كنيد، بايد از فيشهاي رابط مخصوص كه coaxial coupler نام دارند استفاده كنيد.

اگر سيم آنتن دو تكه را مانند سيم هاي برق به هم بتابانيد، بخش زيادي از اطلاعات ارسالي يا سيگنالهاي تصوير را از دست خواهيد داد.

نحوه اتصال دو سيم آنتن را در عكس زير ببينيد.

براي كابل كواكسيال كه كابل آنتن هم زيرمجموعه آن است، انواع مختلف فيشهاي نر و ماده موجود است.

براي اتصال اين فيشها يا كانكتور ها به هم، كوپلرهاي مخصوص وجود دارد.

اگر دو كابل آنتن رو مانند دو سيم برق به هم متصل كنين، نتيجه خوبي در كيفيت تصاوير و يا تعداد كانالهاي دريافتي نميگيرين.

چون كابل آنتن با سيم و كابل برق خيلي متفاوته.

نحوه اتصال سيم آنتن به آنتن

اگر شما با روشهاي غير استاندارد، كابل آنتن را به آنتن متصل كنيد، بعد از مدتي بر اثر گرما يا ضربه يا جابجايي، اتصال كابل خراب ميشود.

و شايد تشخيص اينكه مشكل تصوير تلويزيون شما از فيش آنتن است، ديگر آسان نباشد.

موضوع:
برچسب‌ها: نحوه ي اتصال كابل آنتن،

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۴۸:۴۳

آنتن ديجيتال تلويزيون

آنتن ديجيتال تلويزيون

پخش لوازم الكتريكي فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه

پخش لوازم الكتريكي فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه

استفاده از آنتن تلويزيون ديجيتال در چند سال اخير بسيار فراگير شده و تقريبا در هر جايي كه تلويزيون استفاده مي شود يك دستگاه آنتن ( هوايي و يا روميزي ) قابل رويت است .در سال هاي دور آنتن ها با شاخه هاي متعدد و بلند ساخته مي شدند ، در قسمت مياني آنتن از ديپل جهت جذب امواج دريافتي استفاده مي شد و در قسمت انتهايي آنتن رفلكتور تعبيه شده كه وظيفه آن بازگرداندن امواج رد شده از آنتن به سمت ديپل مي بود . اما امروزه و با پيشرفت تكنولوژي ، آنتن ها كوچكتر شده و ديگر براي دريافت سيگنال به ميله و شاخك هاي بلند نيازي نيست و به جاي آن از تقويت كننده در مسير انتقال امواج به تلويزيون استفاده مي گردد. ( با توجه به بالا رفتن قيمت آلومينيوم در بازار جهاني و از سوي ديگر ناموزون بودن آنتن هاي بزرگ در پشت بام ها ، آنتن ها در ابعاد كوچكتر و با تقويت كننده ساخته مي شوند و همچنين در ساختمان هاي بزرگ از آنتن مركزي استفاده مي گردد. ) نسل جديد آنتن هاي تلويزيون ، آنتن هاي 360 درجه مي باشند و براي جاهايي كه بر سر راه عبور سيگنال موانعي مانند ساختمان هاي بلند قرار دارند بهترين گزينه مي باشند. در آنتن هاي 360 درجه امواج دريافتي منتشر شده در هوا از هر سو جذب و از طريق سيم كواكسيال RG59 وارد تقويت كننده شده و سپس به ورودي دستگاه گيرنده ديجيتال و يا ورودي تلويزيون منتقل مي گردد. از شركت هاي قديمي و شناخته شده درصنعت آنتن مي توان از شركت لالي الكترونيك و شركت سيماران نام برد كه سال ها در زمينه توليد آنتن هاي هوايي و روميزي تلويزيون سابقه درخشان دارند . اگر شما در يك منطقه روستايي و با منطقه نا هموار سكونت داريد ، جهت دريافت سيگنال قوي ، نياز به آنتن هوايي در فضاي باز خواهيد داشت . همه مدل هاي آنتن هوايي فركانس UHF و VHF را دريافت خواهند كرد ، بنابراين مطمئن باشيد كه شما تمام سيگنال هاي پخش در منطقه خود را دريافت مي كنيد.

كلمات كليدي مرتبط : آنتن تلويزيون ، آنتن تلويزيون روميزي قوي ، آنتن تلويزيون خودرو ، آنتن تلويزيون روميزي ، آنتن تلويزيون ديجيتال ، آنتن تلويزيون كوچك ، آنتن تلويزيون براي لپ تاپ ، آنتن تلويزيون قوي ، آنتن تلويزيون HD ، آنتن تلويزيون LED ، آنتن براي تلويزيون LCD ، آنتن براي تلويزيون LED

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۶:۴۳

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

پايه تلوزيون (TV-mounting bracket) وسيله ايست كه امكان نصب تلويزيون روي ديوار و حتي سقف را  به صورت ثابت ومتحرك فراهم ميكند. در طراحي كلي پايه تلوزيون معمولا از پايه­اي ثابت با قابليت پيچ شدن به ديوار و دو بازوي ثابت يا متحرك بسته به نياز مشتري جهت آويز تلوزيون استفاده مي ­شود. پايه و بازو­ها به دليل نياز به قابليت تحمل وزن بالا از جنس آهن يا استيل ساخته مي­شوند. پايه تلوزيون با بازوي ثابت مناسب كساني است كه فيكس بودن تلوزيون بر روي پايه يا سقف برايشان ملاك است. در صورتي كه مصرف كننده بخواهد تلويزيون خود را طوري به ديوار وصل كند كه بتواند به حسب نياز آن را به 4 جهت اصلي يعني عقب جلو و چپ و راست هدايت كند پيشنهاد كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه استفاده از پايه تلويزيون­هاي بازو متحرك تي وي جك مي­باشد. فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه محصولات كارخانه تي وي جك را به عنوان محصولي با كيفيت بالا و قيمت مناسب به شما پيشنهاد مي كند. ضمنا اگر علاقه ­مند به خريد حضوري اين محصول هستيد مي­توانيد به شوروم دايمي ما در خيابان لاله زار مراجعه فرماييد.

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

هر چه ابعاد تلويزيون ال سي دي يا ال اي دي شما بزرگ تر باشد وزن آن بيشتر شده و احتمال افتادن تلويزيون از روي ميز تلويزيون زميني به دلايل مختلف مثل زلزله، برخورد ناخواسته و … بيشتر مي شود. پايه تلويزيون ديواري در صورت نصب صحيح علاوه بر ايجاد فضاي بيشتر در خانه و كاهش احتمال برخورد هاي ناخواسته، ضريب امنيت بالاتري نسبت به ميز تلويزيون زميني در حوادثي چون زلزله را تضمين مي كند.

 

نويسنده :آرزو
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۵:۵۵

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

پايه تلوزيون (TV-mounting bracket) وسيله ايست كه امكان نصب تلويزيون روي ديوار و حتي سقف را  به صورت ثابت ومتحرك فراهم ميكند. در طراحي كلي پايه تلوزيون معمولا از پايه­اي ثابت با قابليت پيچ شدن به ديوار و دو بازوي ثابت يا متحرك بسته به نياز مشتري جهت آويز تلوزيون استفاده مي ­شود. پايه و بازو­ها به دليل نياز به قابليت تحمل وزن بالا از جنس آهن يا استيل ساخته مي­شوند. پايه تلوزيون با بازوي ثابت مناسب كساني است كه فيكس بودن تلوزيون بر روي پايه يا سقف برايشان ملاك است. در صورتي كه مصرف كننده بخواهد تلويزيون خود را طوري به ديوار وصل كند كه بتواند به حسب نياز آن را به 4 جهت اصلي يعني عقب جلو و چپ و راست هدايت كند پيشنهاد كارشناسان فني شركت پرشين پيشرانه استفاده از پايه تلويزيون­هاي بازو متحرك تي وي جك مي­باشد. فروشگاه اينترنتي پرشين پيشرانه محصولات كارخانه تي وي جك را به عنوان محصولي با كيفيت بالا و قيمت مناسب به شما پيشنهاد مي كند. ضمنا اگر علاقه ­مند به خريد حضوري اين محصول هستيد مي­توانيد به شوروم دايمي ما در خيابان لاله زار مراجعه فرماييد.

نصب تلويزيون بر روي ديوار يا قرار دادن آن بر روي ميز تلويزيون؟ كدام يك امن تر است؟

هر چه ابعاد تلويزيون ال سي دي يا ال اي دي شما بزرگ تر باشد وزن آن بيشتر شده و احتمال افتادن تلويزيون از روي ميز تلويزيون زميني به دلايل مختلف مثل زلزله، برخورد ناخواسته و … بيشتر مي شود. پايه تلويزيون ديواري در صورت نصب صحيح علاوه بر ايجاد فضاي بيشتر در خانه و كاهش احتمال برخورد هاي ناخواسته، ضريب امنيت بالاتري نسبت به ميز تلويزيون زميني در حوادثي چون زلزله را تضمين مي كند.

 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ]
تاريخ امروز
پيوندهاي روزانه
 • مركز پخش انواع گيرنده هاي ديجيتال
 • لالي الكترونيك
 • كمليون
 • قيمت محافظ هاي يخچال
 • قيمت شارژرهاي مختلف
 • قيمت چراغ قوه چراغ اظطراري چراغ مطالعه
 • قيمت تلفن بيسيم پاناسونيك
 • قيمت تجهيزات شبكه
 • قيمت باتري سكه اي كمليون
 • قيمت 2 شاخه تبديل 3 به 2
 • فروش لامپ LED
 • فروش گوشي تلفن تكنو تل
 • فروش فيوز مينياتوري شراك
 • فروش پايه تلويزيون
 • فروش باتري كمليون
 • فروش انواع محافظ هاي برقي
 • فروش انواع لوازم برقي
 • فروش آيفون تصويري سيماران
 • فروش آنتن
 • دنياي آنتن
 • حراج لوازم برقي
 • تي وي جك
 • پخش و فروش پاور بانك هاي كمليون
 • پخش و فروش انواع تلفن
 • پخش محافظ پارت
 • پخش انواع كابل كواكسيال
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • باتري صنعتي كمليون
 • انتن هوايي 360 درجه تمام جهت
 • انتن مركزي
 • انتن روميزي لالي مدل 252
 • آفر الكترونيك
 • آخرين قيمت كابل شبكه
 • ** قيمت لوازم برقي **
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • بازرگاني پرشين پيشرانه
 • بهترين آنتن تلويزيون گيرنده ديجيتال
 • آنتن روميزي گيرنده ديجيتال
 • آنتن روميزي قوي
 • بهترين آنتن روميزي
 • قويترين آنتن روميزي
 • ابزارک های وبلاگ
  آمار بازديدکنندگان